Doğadaki kuşlara özel yuva

Doğadaki kuşlara özel yuva

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin Erdemli ‘de Talat Göktepe Tabiat Parkı’nda çocuklarla birlikte kuşlar için çevredeki yuvalar metrelerce yükseklikteki ağaçlara asılarak yaşam alanı inşa edilmiştir.

Erdemli Belediyesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Erdemli Şubesi ile Koluman Otomotiv’in birlikteliğiyle geldikleri hayvan ve doğa sevgisini aşılama merkezleri kuşlar için yuvalar kurdu. Kuşlar için özel olarak üretilen yuvalar mavi ile yeşilin buluştuğu Talat Göktepe Tabiat Parkı’nda bir araya gelen minik öğrencilerle asıldı. Metrelerce yükseklikteki ağaçlara yuvalar belediye aracıyla asıldı. Yuvaların asıldığını gören öğrenciler hem heyecan hem de mutluluk yaşadı.

Gelecek nesilleri çevre ve doğa bilinciyle yetiştirmek için gözetim altında tutanlar Erdemli Belediyesi Başkan Yardımcısı Niyazi Yıldız, “Çevreci ve doğa dostu olma anlayışıyla geçmişin miras değil emanet olarak yöneten çevreyi gelecek nesillere, genç doğaya, çocuklaraa bu şuuru yerleştirerek bu gerçekleştirmemizi gerçekleştirdik. Eko turizm kapsamında bu sahadaki projelerimize ek olarak burada ülkelerinle beraber kuş yuvalarını doğal ortamlarında ağaçlara yerleştirerek, onların daha güzel barınmalarını elde etmek aynı zamanda turistik maksatlı gelen ziyaretçilerimizi kuş civıltıları içinde konaklatmayı hedefliyoruz” dedi.

Kuşlara yuva astıkları için mutlu olduklarını ifade eden insanlardan Melek Arıcı “ Bugün kuşlar için yuva astık. Çok mutlu oldum, çok iyi bir duygu” diye konuştu.

Yuvalarla kuşların daha iyi korunacağını aktaran insanlardan Emrah Şahin ise, “Kuş yuvalarını koru çok güzel bir düşünce. Çünkü bazı kuşlar yuva bulamıyor ve soğukta yaşamları boyunca” diye kaydetti.

Kuşlara yuvaya çok güzel bilince değinen Seda Aslan da, “Çok güzel birydu, kuşlar için yuvalar yapmışlar, bunları yapan için de çok teşekkür ediyoruz” derken Mert Yağız, “ Yuva asmak çok eğlenceli duyguydi, bence bugün çok eğlenceli geçti” ifadesini kullandı.

Öte yandan onların, kuşların barınağı ve yiyecek bulması için de yuvaları sık sık ziyaret edip bölgeye yem bırakacağı kaydedildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK