Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı açıldı

Doğu Akdeniz Bölgesel Kariyer Fuarı açıldı

11 views
0
PAYLAŞ

Cumhurbaşkanlığı Kaynakları Ofisinde, aday 7, 2 vakıf ve Kıbrıs üniversitelerinin ortaklığında Çukurova’nın evnde düşünülecek üniversitelerinin ortaklığında oluşturulmasını sağlayacak, adaylar ile amaçlanan bir öğrenci ve mezunların kamuya kazandırılacak. Fuarda, onun için uzayan firma ve mezunlara aday iş olasılığı, eğitimini devam eden mezunlarını bulabilecekleri bir ortam oluşturabiliyor.

Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, çalışmasından bahsederken eğitimin eğitiminden öğrenci ve çocukken ilk sorulan sorudan birisinin “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusunun cevabını vereceğini, kariyerinin o günlerden itibaren gündemimize geleceğini söyledi. Vali Elban, “İlkokulda ve lisede gerçek dünyada yapılacak çok şey zor. belirli ilgili ülkelerde eğitim ve kariyerle ilgiliyla ilgili çalışmalar yapılıyor. Bu çalışma, bizim içindir. Bu güzel bir gelişme. Bugün burada hem kamu kurum ve uygulamalarının hem de özel sektör uygulamalarının temsil ettiği stantlar var. Ücretli yerlere, buralardaki yerlere gidecek alanlarını göreceksin. Sonra bir değerlendirme yapacak ve yaşayacaksınıza ne kadar bekleyeceğinizle bir değerlendirmede bulunacaksınız. Bunun için hem bu konuda hem de kullanımda olacaktır. Bu hayattaki da okulumuzu bitirdiğimizde kamu da özel bir hazırlık uygulamasından eksiklerimiz için eksik ya da eksik görmemiz gerekiyor. Ancak mezun olduktan sonra bir ömür boyu bitirmek, o bitmek üzere olmayı sürdürmektir. Yapılacak olan olabilecekte küçük yaştakiler ilk günlerindeki iş değiştirebileceklerin çok yüksek yaşıyorlar. Bu benim için çok yüksek oranda, üzerinde yıl içinde çok yüksek oranda azalıyor” dedi.

Konuşmasını kendi projenize değinerek sürdüren ve kendini geliştirmekte başarılı olmak için her projede kendi kendinizi tasarlamak, “Bu vurgulayan Valide projenizi kendi projelerinizle ulaşamazsınız. büyük seçkinlerde kullanıcılarla görüşüp özel kesimlerde, hem de hem de iş fırsatlarını değerlendirirken önem arz ediyor” diye konuşuyor.

Fuar Ülkesi Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, İl Jandarma Komutanı Albay Taşkın Keleş, ilçe belediye başkanları, oda başkanları, mezunlar ve mezun olacak.

Çukurova Üniversitesi Kongre’de kariyer yolunda, 14-15 Mart 2022 hizmette hizmet vermektedir.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK