Düğün salonunda kalan depremzede aile konteyner kente yerleşti

Düğün salonunda kalan depremzede aile konteyner kente yerleşti

2 views
0
PAYLAŞ

Adana’da depremzedeler için kurulan konteyner kente yerleşmeye başladı. Ailesiyle Şanlıurfa’da 3 aylık düğün salonu yaşadıktan sonra konteyner kente yerleşen İbrahim Çatak, ”Bütün hizmetlerimiz var, saray gibi benim için” dedi.

6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.4 büyüklüğündeki depremlerin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Adana’nın Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi’nde depremzedeler için 514 konteyner kuruldu. AFAD evinde kurduğu 21 metrekarelik konteynerlarda duş, lavabo, mutfak, buzdolabı, ocak ve termosifon yer alırken, konteyner kentte elektrik, sokak aydınlatma sistemleri ve çocuklar için bir oyun parkı da bulunuyor. Yemek, tuvalet, banyon ile çamaşır yıkama ihtiyaçları da konteyner kentte karşılanırken, konteyner evlerine yerleşen depremzede Depremler her türlü detayın düşünüldüğünü kaydetti.

“3 aylık düğün evinde kaldım, evim saray gibi”

Şanlıurfa’da depremde evi ağır hasar gören 42 yaşındaki İbrahim Çatak, eşi ve 5 çocuğuyla 3 ay boyunca düğün dışında kaldıktan sonra Adana’daki konteyner kentinin açılmasıyla buraya yerleşti. Yaşadıklarını anlatan Çatak, ”Devletimiz bizi sevindirdi. Biz sokakta yaşıyoruz. Üç çekim düğün gezisi sürünüyorum 7 kişiyle. İki tane özürlü çocuğum vardı, düğün salonu berbattı. Düğün salonuna göre burası ortalama bir saray yani benim için. Tuvaletimiz yoktu, banyomuz yoktu orada. Ama burada elektriğimiz, tuvaletimiz, banyomuz, bütün yardımlarımız var. Saray gibi bir yer benim için. Sokakta kalmaktansa bizim sarayım benim için” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK