Dünya Su Günü etkinliklerle kutlanacak

Dünya Su Günü etkinliklerle kutlanacak

4 views
0
PAYLAŞ

Etkinliklere tüm insanları davet etmeyi MESKİ, çılgın ve bilgi dolu zamanı geçirmeyi amaçlıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan göre, 13 ilçede yaklaşık 5 bin 600 öğrenciye su gezileri veren MESKİ, 22 Mart Dünya Su Gününü’Su Küçüğün, Söz Büyüğün’le 19 Mart Cumartesi Marina AVM’de, 20 Mart Pazar günü ise Forum AVM’ de kutlayacak.

Yaşları küçük küçük dakikalar yaşayacaklar

MESKİ Genel Müdürlüğü’nün 22 Mart Dünya Günü başlattığı eğitim ve olaylar, ‘Su Küçüğün, Söz Büyüğün’le Mersinliler ile gerçekleştirilecek kutlamalarla başlayacak. İki gün rahatsızlığı olan olaylar, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde sabah akşamıyla başlayacak. Kurulan Çocuk Platformunda, ‘7’den’ye Su Taşarfu’ ile ilgili bir 77 yuvarlak, küçükten büyüğe herkese su ve çevre bilinciyle ilgili bilgiler verilecek.

‘Masalcı Ab masal anlatımı ilende yapılacaksa. Eğlenceli oyune hız kesmeden eden MESKİ, alıştırmalara yönelik ‘Çocuk Şarkılarıyla Zumba’ ile oynayabileceğiniz ve ailelerine çılgın dakikalar yaşatacak.

Mersin’in planından planlı etkinliklere kadar birçok etkinlik yapılacak

Etkinlik alanında yer alan MESKİ standında su gezileri, VR gözlük ve TV ile Mersin, yüz sofrası gibi yanı sıra Gezici Su Analizi Aracı ile su deneyleri yapılacak.

‘Nebii Şengezer ile Mini Konser’ bölümünde, güzel şarkıların MESKİ personeli Şengezer’e ait olan ‘O’nun Adı MESKİ’ yansıyacağı bilgileri öğrenecek olan olacak, gün boyu bir gün geçirecek. Daha sonra tüm yapılacaklara yönelik yapılacak zumba sınavlarıyla, hem sağlığa hem de dansa doyacak. ‘Türkiye Capoeira Camara ile Capoeira Show’ bölümünde anlatılacak çılgın ve hareketli bir şov olacak. Etkinliklerde son olarak Kent Orkestrası bir konser verecek.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK