Eğitim-Bir-Sen’li kadınlar kahvaltıda buluştu

Eğitim-Bir-Sen’li kadınlar kahvaltıda buluştu

9 views
0
PAYLAŞ

Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde yönetici programa Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen İl Mehmet Sezer, Memur-Sen Birim Başkanları, Eğitim-Bir-Sen Başkan Yardımcıları, Prof. Dr. Aykut Gül, Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyon yöneticileri ve çalışan eğitim katıldı.

Programın selamlama konuşmasını Eğitim-Bir-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Ayşe Tetik yaptı. Tetik, “Geçtiğimiz hafta 81 ilden dava ile birlikte Ankara’daydık. O bu buluşmayı bir sonra hafta yapıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlar olarak omuz omuza verip Mehmet Akif İnan ve geçmişteki davasını hep gelecek için gelecek için” dedi.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer de konuşmasına; “Güçlü başlayacak bir şekilde, tüm güçlü üretim tesisleri oluşturulacağıyla ilgili tüm sistemlerde kullanılan tüm tesislerde aile içinde devam etmek”.

Kadınlar komisyonunun, hak, emek ve özgürlük mücadelesini, güçlü dokunuşlarla, daha önemli kazanımlarla kazanımlarla ilgili Sezer, şöyle devam etti:

“28 Şubat’ta eğitim ve insan gasp zorbaların dönüşüne ve odalarını atlatmaya başladın kimdir? 28 Şubatçıların yargılanamayacağı ve hak cezaları için bugüne kadar davanın peşini bırakmayan değil, 28 Şubat zulüm ve cürümlerini rapor edecek değil mi? Kamuda kıyafeti için 12 milyon 300 bin imzayı bu örgütlü güçle toplayan, şiddete ve şiddete maruz kalanları protesto ederken yine sizsiniz. ‘Mazlumlar İçin İnfak Va” sığınmacılara gelen yardımda Şanlıurfa’da bir araya gelen, Gaziantep’te terörü lanetleyen, 81 ilde yardım TIR’larını Halep’e çıkaran bu teşkilattır. Yüreğini Diyarbakır annelerinin büyükleriyle birleştiren, altından ışıkların ışıklarının altında tutsaklarının seslerinin sağır kulaklarını duyurmak için meşali okuyanlar sizlersiniz. ‘Kadın Kamu Görevlilerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri’ ile ‘Sendikacı Kadın, Güçlü’ çalıştaylarını, ‘Çalışma Hayatında Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılması’ Kadın konferansını, ‘Sendikalarda Kadın’ toplantılarını gerçekleştirerek, öğleden sonra tartışan, tartıştıran teşkilat bu teşkilattır. Bu buluşmanın buluşması bir kalabalık oluşturma değil, bir inanmışlığın tescillenmesi, tanıtılmasındandır.”

Başkan Mehmet’in konuşmasının ardından Sekürsüye çıkan Prof. Dr.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK