Ekrem İmamoğlu: Herkesin hukuka, adalete ihtiyacını olduğunu unutmamamız gerekiyor

Ekrem İmamoğlu: Herkesin hukuka, adalete ihtiyacını olduğunu unutmamamız gerekiyor

8 views
0
PAYLAŞ

‘YSK üyelerine hakaret ettiği’ iddiasıyla açılan dava hakkında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cuma namazı çıkışında açıklamalarda bulundu. “Allah memleketimizi ve insanlarımızı vicdan yoksunu, ahlak, adalet yoksunu insanları şerrinden korusun.” diyen İmamoğlu, ‘Devletin dini adalettir’ sözü çok kutsal.” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, cuma namazı çıkışı ‘YSK üyelerine hakaret ediyor’ iddiasıyla açılan davanın ardından açıklamalarda bulundu. “hakimin benim sözlerimin muhatabının sayın bakanı ısrarlı bir şekilde dile getirdi. Bu ısrarlı tarifeye rağmen savcının en üst noktasındaki cezayla ilgili mütalaa bildirimsi ya da bir beyanda bulunması çok şaşırtıcıdır, üzücüdür.” diyen İmamoğlu, 1Herkesin hukuka, adalete ihtiyacı olduğunu unutmamamız gerekiyor. ‘Devletin dini adalettir’ sözü çok kutsal.” dedi.

Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen İmamoğlu’na ilişkin davada, reddi hakim davası kabul edilmezken, savcı Nisan savcılığını mütaalasını yineleyerek İmamoğlu’na ceza verilmesini istedi. Hakim ise duruşmayı 14 Aralık’a erteledi.

Ekrem İmamoğlu’nun satırbaşları şöyle:

Aldığım etki göre ısrarla bir biçime hakimin benim sözlerinin muhatabının sayın bakanı ısrarlı bir şekilde dile getirdi. Bu ısrarlı tarifeye rağmen savcının en üst noktasındaki cezayla ilgili mütalaa bildirimsi ya da bir beyanda bulunması çok şaşırtıcıdır, üzücüdür. Bugün yaşananlar ve bugüne kadar olanların vicdanında yerine getirilmesi, idam edilmesi. Ben toplumun vicdanına doğal ki sonsuz güveniyorum. Bu güvenceyi bana yaşayan İstanbulumuzun insanları 2019’da bunu kanıtladı. Bugünde aynı noktadayım.

Süreci takip ediyoruz. Aralık’ın 14’ü tarih. Bugün doğal olarak ki ben net olarak beraat ve mahkemenin bugün sonlanmasını bekliyorum. Yargı sürecini devam ettiriyorum. Mahkeme ile ilgili daha fazla beyanda bulunmak istiyorum. Son olarak şunu elimizde. İçeride bulunduğumuz duayı burada vatandaşlarımızın huzurunda geri durmayacağım. Allah memleketimizi ve insanlarımızı vicdan yoksunu, ahlak, adalet yoksunu insanların şerrinden korusun.

Adaletsizliğe, hukuksuzluğa uğrayan kim varsa, en yakın zamanda adalet ve hukuk yönündeki sonuçlar ve Kararlar hakkında kesin. Herkesin hukuka, adalete ihtiyacı olduğunu unutmamamız gerekiyor. ‘Devletin dini adalettir’ sözü çok kutsal. Her zaman duamı kendi adıma da yaparım. ‘Allahım ne olur içeride adaletsiz bir karar ya da bir süreci yaşatmayayım’ deriz. İnsanoğluyuz eksiğimiz, hatamız olur ama gerçekten insanlara adaletli hizmet verebilmek için bir devlet insanının temel korumasıdır.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK