Ekrem İmamoğlu’ndan Tıp Bayramı mesajı: Hiçbir yere gitmeyecekler

Ekrem İmamoğlu’ndan Tıp Bayramı mesajı: Hiçbir yere gitmeyecekler

13 views
0
PAYLAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya resminden Erdoğan’a göndermede bulundu. İmamoğlu, “Hiçbir yere gitmeyecekler” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı’na sosyal medyadan bir mesajla ilgili.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktorları hedef aldığı “Varsın gidersinler”den amaçlananlardan oluşan İmamoğlu, şu ifadeleri kullanırlar:

“Hiçbir yere gitmeyecekler. Bu ülkede, iyi ve mutlu olunlar. Her koşulda bizler için özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımızın #14MartTıpBayramı kutlu olsun.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Doktorlar az para için ayrılmalıdırlar, gerçekten samimi konuşurum dost söyler ama gerçeği söyler bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan yetiştiren bu devlet değil mi? E? Bu devleti yetiştirdi en çok yüksek olan da sağlıktır. Ama şimdi az para veriyormuş. Sordum en az alan ne alıyor? 8 bin 9 bin, en yüksek alan 25 bin. Buna özel sektör çok daha yüksek verdiği için oralara kaçıp gidiyorlar. Açık konuşmaum, açık konuşmayı seviyorum. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralardan yapılacak. etkinliklere yönelik yurt dışından gitmek isteyenleri ziyarete davet edilir. Buralar boş vakit geçirmemiş. Doktorluk gibi bir aziz mesleği de onu dayamak pek bir insani değildir.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK