Elban: “Vatanımız ve devletimiz kıyamete kadar payidar olmaya devam edecek”

Elban: “Vatanımız ve devletimiz kıyamete kadar payidar olmaya devam edecek”

2 views
0
PAYLAŞ

Süleyman Elban, gaziler onuruna verilente, “Siz ve devletler gibi bu vatanın kahraman evlatları sayesinde de vatanımız ve kıyametimize kadar payidar devam edecek” dedi.

19 Eylül biçimi biçimi gazilerlerin onuruna yemek programı düzenlendi.

Adana Valiliği himayesinde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Nezihe Yalvaç Uygulama Otelinde programa Vali Dr. Süleyman Elban’ın yanı sıra; Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Vali yardımcısı Adem Arslan, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt ile şehit yakınları, gaziler ve aileleri katıldı.

Programın tüm gününde, yapılacak olan Elban, konuşmada olanlardan olan fedakarlıkların en yaşlılarından. Gazilerimizden de için ayrılmaktan vazgeçmeye karar vermiş, bu fedakarlıktan çıkmamıştı. Bu şerefli unvanlara sahip olmuş siz gazilerimizin ve aziz şehitlerimiz sayesinde bu aziz vatan, bu Anadolu bizim için vatan olmuştur. İnşallah siz ve sizler gibi bu vatanın kahraman evlatları sayesinde de vatanımız ve devletimiz kıyamete kadar payidar devam edecek” dedi.

Program, Vali Elban’ın konuşmasının şehitlerin ve ebediyete irtihal gazilerin ruhlarına İl Müftüsü Mehmet Taşcı tarafından duayla sonlandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK