Engelsiz Yaşam Parkında etkinlikler bitmiyor

Engelsiz Yaşam Parkında etkinlikler bitmiyor

6 views
0
PAYLAŞ

Parkta anneler takı kursuna katılırken, çocuklar ise boyama yaparak keyifli vakit geçirme.

Takı kursu hakkında bilgi veren Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Usta Öğretmeni Funda Ulaşlı, amaçlarının Engelsiz Yaşam Parkına gelen annelerin daha kaliteli vakit geçirmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Ulaşlı, “Çocukları sosyal etkinliklerine katıldıkları zamanlarda onlardan boş kalmamasın diye annelerimize takı derse başladık. Takı derslerinde bileklikler yapıyoruz, gözlük askısı yapıyoruz, kolyeler yapıyoruz. İlerleyen dönemlerde daha güzel ürünlerimizi mutlaka çalıştırmalı” dedi.

“İkimiz de güzel etkinlikler yapıyoruz”

Engelsiz Yaşam Parkı’nın faaliyetlerinden çok memnun kalmasını söyleyen Ayşe Kaya isimli anne ise “Oğlum drama dersine gidiyoruz, biz pilatese geçiyoruz. Bugün seramik boyamaya geldi. Ben de takı kursuna geldim. İkimiz de güzel etkinlikler yapıyoruz. Burası yokken, okuldan önce evdeydik. Şimdi eğitimden direkt buraya geldik. Bugünlerde güzel geçmiş oluyor, kaliteli etkinlik yapmış oluyoruz. Oğlum da ben de çok teşekkür ediyoruz. En sonunda elde etmelerin dolu dolu zaman deneyimlerini öğrendiler. En başından ben de bir şey yaparken onu düşünmeden bir şey yapmış olması. İkimiz de mutlu olacağız” diye konuştu.

“Buraya geldiğimde çok mutlu oluyorum”

Etkinliğe katılan özel insanlardan Veli Erciyas, Engelsiz Yaşam Parkına geldiğinde çok mutlu olduğunu belirterek, “Bugün seramik boyadık, kozalak boyadık, çok güzel zaman geçti. Annelerimiz takıları yaparken biz boyama yapıyoruz, birlikte zamanımız geçiyor. Boccede bulunduğumuzda anneler makromede oluyorlar. Günlerimiz böyle geçiyor. Buraya geldiğimde çok mutlu bir şekilde. Başkanımıza buraya oluşturduğumuz için teşekkür ederim, çok hükümranlığı onu” ifadesini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK