Erdemli MYO’da 28. dönem mezuniyet heyecanı

Erdemli MYO’da 28. dönem mezuniyet heyecanı

5 views
0
PAYLAŞ

Yüksekokullar Amfisinde verilen mezuniyet törenlerine öğrenciler, öğrenciler, öğretim görevlileri ve onların aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Erdemli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Mustafa Can Samırkaş, bu yıl buruk bir mezuniyet yaşadıklarını söyledi.

Samırkaş, depremde kaybettikleri öğrencilerine Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifa kurbanlarında bulunarak, “İnsanlarımızın yaşadığı bu tarifesiz acıları anlamak imkansız, sadece kavramaya çalışıyoruz. Elimizden ne getirmeye çalışıyoruz. Allah başka acılar yaşatmasın. Bu yıl daha bir buruk mezuniyetimiz. Ama bu ortak sevincimiz olan mezuniyetimizi paylaşmak için biriktirdik. Bunu ki bütün ulusların umut ve güvenleri genç nesillerdir” dedi.

Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Buğra Sarı ise, bilmekten asla vazgeçmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Sarı, “Öğrencilerimiz burada yaşam alanında kullanımları teorik bilgiler edindiler. Ama şunu unutmasınlar hayat her zaman yeni dinamikler, yeni belirtiler, yeni hadiseler ortaya çıkarıyor. .Öğrenme hadisesinin biteceğini düşünmek, sizi sadece hem başarmayacağınız hem de sonuçlarınız karşısında geri plana itecek durum olacaktır.Öğrenme faaliyetini her zaman ön planda tutmanızı tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından verilen yüksek onur, onur ve mezuniyet belgeleri eğitmenler ve öğretim görevlileri tarafından takdim edildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK