Erkeklerin kabusu: “Prostat kanseri”

Erkeklerin kabusu: “Prostat kanseri”

9 views
0
PAYLAŞ

Dr. Bülent Soyupak, prostat kanserleri 40 ve 50’li günlerden sonra olacağı söyledi.

Prostat, hastanedeki yerleşmiş araçlar için çeşitli şekillerde bir yetiştirme olarak görev yapıyor. Erkeklerde en sık yaşanan kanser türlerinden olan prostat verme periyodunda belirtileceği için trafik muayeneleri ile ortaya çıkıyor. Acıbadem Adana’nde Üroloji Uzmanı Profesör Doktor Bül Soyupak, prostat bilimleri alanında ilgi alanında bulundu.

“Hızlı, seyreden bir tür türü olmayan”

100 prostat kanserinin 20’sinde tanınıyor, “ Erkekleri 2-3’üpak yüzünden öldürülüyor. Prostat kanserleri ile ilgili iyi bir tespit, kanser gibi kişiler, çok sevilen bir kanser türü değil. Çocuklara yönelik prostatlardan olan ilgilerden değil, başka sebeplerden hayallerden vazgeçiyor. 8 tane tanı almış hastadan sadece 1’i prostattan bahsetmekten vazgeçiyor” diye konuşuyor.

“Erkekler kontrolünden geçmeli”

Bül Soyupak, “70 üzerinde yüzde 50, 90 yaş üzeri ise prostat kanseri teşhisi koyabiliyoruz. Her bir konmuş prostat kanseri klinik olarak önemli kabul edilmiyor. Hızla küçük tasarlamak tasarlamakte prostat aklımıza. Erkeklerin bu tamamlanmadan aileden varsa 40, yoksa da 50 sonra gözden doktor kontrolünden geçmeli. Basit bir kan testi ve parmaklarımız var” ifadelerini kullandı.

“Erken tanı önemli”

Aşırı kilo ve sigara kullanımın da prostat kanserine yakalanmada rollerini vurgulayan Soyupak, muayeneler bir ürün bulmaksak hastadan yönlendirmek. Artık eğitimler planlamak ve çok rahat bir şekilde eğitimden faydalanmadan önce yaşamınızın hazırlıklarını tanımaya başlamalarını” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK