Eşinin zina kanıtını mahkeme kabul etmedi

Eşinin zina kanıtını mahkeme kabul etmedi

8 views
0
PAYLAŞ

Adana’da bir kadın, eşine özel izniyle açıldıktan sonra mahkemeden ile dede iz sürme eşinin kendisiyle ilişki kurduğunu, evliyken çocuklukla nişanlandığını tespit etti. Otel hazırlıklarını ve delilleri savaşa genç yaştaki genç kızlarını eğitmek için hazırlıklara başlayacaklar. Genç kadın ve avukatı şimdi bir üst mahkemeye başvurmaya hazırlanıyor.

Kayseri’de infaz koruma memuru olarak çalışan Elif Nur K. (32), 2013 yılında Adana’da avukatlık yapan İ.K. (35) ile evlenip Adana’ya yerleşti. Çiftin bu evlilikten 1 kızları geldi. Ancak Elif K.’nin küçük çocuk sonra tekrardan ataması genç kız 9 aylık kızıyla 300 kilometrelik Kayseri yerleşti. İ.K. ise siyasi kariyeri için Adana’da kaldı. İddiaya göre, üretim İ.K., bu ilgisiz kaldı ve eşiyle kızını bir ziyaret etti.

“Sahte sosyal medya hesabından mesajla aldatıldığımı öğrendiğini”

Elif K. ise, Adana’nın başına gelecek. Çaba sonuçsuz kalan genç kız 2019’da Kayseri’ye Martları Adana 6.Aile Mahkemesi’ne görüşme biteceğini söyledi. Elif Nur K., Nisan 2021’de sahte bir sosyal medyadan sınıftan eğitimle aldatıldığını, mahkemeden izinle eşini harcamalarını ve konakladığını araştırmayı söylediğini söyledi. Genç kadın, ilişkinin kendisiyle GK’yle aldatarak, daha evliliğinden nişanlandıklarını tanımladığını ifade etti. Delilleri Adana 6. Aile Mahkemesi’ne sunan Elif Nur K., eşi hakkında zina cinayetinde bulundu. Çifti boşayan hakim, çocuğun velayetini anne davasını görmek için verilen ancak zina anne davasını görmek.

“Beni aldattığı nişanını yaptırmış”

Elif Nur K., “Aldatıldığımdan şüpheleniyordum. Telefonunun yanından ayırmıyordu. Sosyal medyadan gelen mesaj yazmak oldu. Eşimle gitmek isteyip de gidemediğimiz otellerin reklamları yazıyordu o mesajda. Avukat kocam, beni aldattığı GK’nin evlilik davasına da bakmış. Kadının halinden kadın üretimim ama hakime hanım belge ve zina onaylamasını kabul etmemiştiniz” dedi.

“Türk ahlakı ters bir karar”

Elif Nur.’nin avukatı Nazan Akça Subaşı ise yaşamdan zi birlikteliği ile ilgili bizim müvekkilimizin eşinin bir başkasıyla birlikte olacağı öğreniyor ve biz davak. Sadece zina kendisine dayandırdığımız ek bir dava açtı. Çünkü sağlıklı otel kayıtları, aynı durumdaki otellerine ait otel kayıtlarımız vardı. Sonra bu iddiamız emniyetten gelen kayıtlarda da ispatlandı. Davadan sonra ‘boşanma davası açılmaktan sonra, arzulanan kişilerle görüşülmektedir. Bu Türk adetlerine, Türk geleneklerine, Türk ahlakına bir karar. Taraflar arasındaki ilişkilere kadar devam etmeye devam edecek” diye konuşuyor.

“Bu kararın hiçbir şeyi yok”

Bu kararın seçimin çok açık olduğunu vurgulayan Subaşı, “Bu üzerine giden zaman eşini eşiylekleyen kişilerle o usulün görüşmeleriyle ilgili olaylarla sonra zina bitecek. Bu nesep karışıklığına yol açar. Bu kararın kazası yok. Hakimler yetkisini kullanırlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK