Esnafın iş ilanı hem güldürdü hem düşündürdü

Esnafın iş ilanı hem güldürdü hem düşündürdü

5 views
0
PAYLAŞ

Adana’da ağustos kafe işletmecisi olan bir esnaf kalifiye elaman bulma arayışında başına gelmeden oraya gideceknca öyle bir ilan verdi ki hem güldürdü hem düşündürdü. Birçok kez personel değiştirmek zorunda kalan Veysel Şakir, yaşadığı trajikomik olayları sonrasında bu ilanı vermesi gerektiğini gördüğünü belirterek, “İki kez anneannesinin öldüğünü söyleyen de var, ‘kargoya gidiyorum’ diyerek bir daha dönmeyen de” dedi.

Kozan ilçesinde yıları esnaflık yapan Veysel Şakir, müşteri memnuniyeti için personellerle yaşadığı zorlukları anlatan bir afiş yayınlıyor. Esnaf ilanda “Tecrübeli, deneyimliz. Eleman afişi ile düşündüren ve güldüren esnaf artık iş deneyimi olan personelden çok alacağı iyi davranacak bir mesai arkadaşı ile çalışarak istediğini kaydetti.

“Biz gençlerin ne istediğini çözemedik”

İşi artık espriye girmek mecburiyetinde aktaran esnaf Veysel Şakir, “Artık hiçbir şey aramıyoruz dedik. İlanı yayınladık. 9 yıldır o kadar trajikomik olaylardan kaynaklanan ki. Da bırakıp telefonlarımızı engelleyip gidiyor.Ulaşamadık da kendisine.Belki maaşla ilgilileri mi var diyecekler.Günlük, haftalık, aylık ödemede yapıyoruz ama biz gençlerin ne istediğini çözemedik. diye konuştu.

İş başı yapanların genellikle günümüzün en büyük sorunlarından biri olan telefonla uğraştığına dikkat çeken Şakir, bu ağırlıkları olumsuz yansıdığını kaydetti.

“Esnek çalışma saati dedik kişisel ikindide gelir oldu”

İşlerin zaten yoğun olmadığı boş zamanlarında kalma dinlenme süresinin olduğunu da dile getiren Şakir, bir önceki ilanında plastik çalışma saatlerinde demesi ile yaşadıklarını şöyle aktardı:

“En komiği de plastik çalışma saati dedik. Personeli işe başlattık. Saat 12.00’de gelecekti. Adam 2’de 3’te yaklaşmaya başladı. Nedenini sorduğumuzda ‘siz dediniz plastik çalışma saati’ diyerek cevap verdi. En çok telefonla ilgilenmelerinin dışında ya teyzesi vefat Gidiyor ya da insan iki kez anneannesi vefat gitti. “

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK