Evladının tehditleriyle yaşayan anne, ölüm korkusuyla parkta kalıyor

Evladının tehditleriyle yaşayan anne, ölüm korkusuyla parkta kalıyor

49 views
0
PAYLAŞ

Adana’da okul yardımcısını bıçaklayıp serbest kalan, saklanmak için sıkıp tehditler savuran evladının hapsedilmesini isteyen kadın, “Bu çocuğun görmesi gerekiyor. Önüne gelene saldırıyor. Kıyafetlerim çevrelerde geziyorum korkusuyla. Alın bu çocuğuna atmayın” dedi.

2016 yılında özel bir dershanede geliş seviyeye seviye belirleme sınavıı’nda 500 tam puan alan ve derslerinde çok iyi olan DK’nın (17) hayatı bir anda kabusa dönüşü. Önce trafik kazası geçirip 10 platin ile 4 sürme sağ çocuk, sonra içtiği rakıyla ölümden döndü.

Daha sonra da arkadaş kurbanı olan genç, okulu bıraktı. Annesi İlkay Kayam’ın çabalarına okula gitmeyen DK, sürekli kavga edip annesini de tehdit etmeye başladı. Geçen ay ise DK, okula almadığı iddiasıyla bir okul öğretmenini bıçakladı. Gözaltına alınan daha yaşlı küçük yaştaki eski zamanlardan kalma.

Annesi uzaklaştırma seçtirdi

Bu merkezdeki Çukurova’daki çocuklara yönelik olan çocuklara, kendine ait silahla saldırıp tehditler savurdu. Komşuların haber vermesi üzerine yerine gelen ekipler, DK’yı aldı. Savcılıkta ifade verdikten sonra DK, serbest kalırken Anne İlkay Kayam da kararı aldırdı.

Geçen Perşembe günü, haftayı kabul etmeyeceksin DK, arife 2 silah getirip annesine bıraktı. Anne Kayam da Cuma günü silahları polise götürüp teslim etti. Bunun üzerine DK da annesini tehdit etti. Ölümle ilgili parklarda kalan kızlarda, şimdi evde yaşadığını tahmin ettiğin tahminlerde bulunuluyor.

2019’da istediğini söylediğini söyledi

Öte yandan, 6 Kasım 2019’da DK’nın İhlas Haber Ajansı’na verdiği röportajda da istemediğini söylemesi dikkati çekmedi. O dönem bilgisayar mühendisi olmak ismini kullanan DK, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Seviye belirleme sınavıı’nda 500 tam puan aldım. Bilgisayar mühendisi olmak istiyorum ama mümkün değil. Yetkililer sesimi duymak, beni güzel bir okula yerleştirsinler. Okumak istiyorum.”

Yaşı küçük diye tutuklanmıyor

Anne İlkay Kayam, kendisine yönelik silah sıkmalarını, bu noktadan uzaklaşmama noktasına geldi ve bana 2 el ateş etti polise haber verdim. sonra evladımdan koruma satın aldım. Onun yanında da özel bir okul müdürünü bıçakladı. 1 gün sonra yine eve geldi ve yine olay çıkardı. Ben karakola gidiyorum. En sonunda beni vuracak. Bana tehdit tehdit da var. Çocuklar karakola almıyor ama çocuk hiç tutuklan. Yaşı küçük deniliyor ve gönderiliyor” diye konuştu.

Oğlunun vücuduna isteyenni anne İlkay Kayam, şunları söyledi:

“Devletten yardım bekliyorum. Bu çocuk alınsın, görme görmesi gerekiyor. Önüne gelene saldırıyor. Savcıya yalvardım, ‘bu çocuk önüne gelene saldırıyor, canlı bir bomba geziyor’ dedim. Savcı da yaşı söylüyor küçük diye bir şeyi tasarlaması. O zaman 18 yaratmayı düşünüyor. gelip kafama sıksın.

“500 tam puanlı çocuktu”

4 sene önce çok zeki ve çalışkan bahseden anne Kayam, “Bu çocuk 2016 yılındaki özel bir dershanede’nde hedeflerinde 500 tam puan alan ve çok iyi olan çocuk sınavı. Bir motosiklet kazası geçti ve bu hale geldi. şu anda halen sürmek istiyor. Eve silahı ulaştırır, ulaştırır. Birde tehdit ediliyorum ben. Kime gideyim, kimden yardım isteyim” dedi.

Evvelce eve getirdiğini öne sürdüğün Kayam, “Perşembe gününe giydirdi. ‘Bu silaha bir şey olacaktır kafana mermiyi yersin’ dedi. Sonra da evden çıktı. Silahları ben 1 gün sonra karakola götürüp teslim ettim. Şimdi beni sürekli tehdit ediyor. Evden çıkıyor parkta kalıyorum. Kıyafetlerim de yanlarında sokaklarda geziyorum ölüm korkusuyla. Gideceğim yer çünkü. Alın bu çocuğuna atın. Önüne gelene saldırıyor ve yaşı küçük olduğu için ceza eğitimi. Bunun üzerine “farkında” kullanıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK