Fatma Teyze yeni evine kavuştu: Bu kez sevinç gözyaşı döktü

Fatma Teyze yeni evine kavuştu: Bu kez sevinç gözyaşı döktü

5 views
0
PAYLAŞ

Adana’nın Kozan ilçesinde 2 yıl önce 5 mahallenin etkilendiği 4 gün süren orman yangının ulaşımı silindi. Orman yeniden yeşermeye başlarken yangında evi ikinci kez küle dönen ve gözyaşları ile o anları anlatan 66 yaşındaki Fatma Okutan, bu kez sevinç gözyaşları döktü.

27 Temmuz 2021 tarihinde Kozan’ın Kızlarsekisi Mahallesi’nde başlayan ve Akarca, Gökgöz, Salmanlı, Kuytucak mahallerinin etkilendiği orman yangının acı yayılması silindi. Kozan Orman İşletme Müdürlüğü ekip bölgesi yeniden ormanın inşası için tohum ve fidan dikimini tamamladı, hasar gören 7 ev de TOKİ tarafından yeniden inşa edildi. Yangında evsiz kalan, tamamlanan yeni evlerine geçti.10 yıl önce dükkânı ve evi yanan 66 yaşındaki Fatma Okutan’da orman yangınında ikinci kez aynı durumunu yaşadı. Yangından canını kurtaran Okutan, yeniden inşa edildikten sonra teslim edilen eve geçti. Evi yandığında üzülen ve ağlayan Fatma teyze bu kez mutluluk gözyaşı döktü.

“Her akşam girişiminde dualar ediyorum”

İhlas Haber Ajansı finansmanına bağlı olarak bulunan Fatma Okutan ?Yeni evime geçtim. Burada evim vardı hepsi kül oldu. Böyle kıyafetlerimle dışarı çıktım. Evimi yapan yaptırandan binlerce kez Allah razı olsun. Evimden çok koruyucu. Her akşam girişiminde dualar ediyorum. Çiçeklerimi balkona koydum. Bir iki koyunum var bir araya gelmekle uğraşıyorum. Sobamı yakıyorum. Onu da bir hayırsever bağışlamıştı’ dedi.

Evine 17 Ocak’ta geçtiğini anlatan Okutan, “İlk işim Kur’an-ı Kerim okutmak oldu. Eskisinden çok rahat. Şimdi daha güzel. Çok zıt, çok çok teşekkür ederim?

Yeni evi nergis çiçekleri ile de süsleyen Okutan, çok mutlu olduğunu kaydederek hayır dualarının emek verenlerle olduğunu tekrar sözlerine ekledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK