Gazi Çiftliğinde Ressam Nazan Kundak sergisi açıldı

Gazi Çiftliğinde Ressam Nazan Kundak sergisi açıldı

9 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Silifkeliler Derneği (MESİDER) iş birliğiyle Silifke Gazi Çiftliğinde Ressam Nazan Kundak’ın resim sergisi açıldı. Ressam Kundak, çocukluk dönemindeki Silifke’yi ve Atatürk’ün Valilik Konağına ilk gelişini resmettiği tabloyu Gazi Çiftliğine hediye etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan göre, sergiye Silifke Abdullah Aslaner’in yanı sıra sıradaki derneğin içlerine katıldı.

Ressam Kundak, resimdeki gibi görünen tabloyu anlattı: “Çocukluğumun Silifkesi”

Çocukluğundan bu resmi çizdiğini gösteren Ressam Kundak, “Yurt dışı ve yurt içinde 250 sergiye sahibim ve aynı 21 koleksiyonm var” dedi.

Moda tasarımcısı olarak da değerlendirmeyi sürdürebileceksiniz. 7 ceddim hep Silifkeli bizim. Atatürk’ün ilk defa Valilik Konağına gelişiyor. Valilik Konağının çizimi ve eski Silke Köprüsü, değirmeni kursif okul. Ortaokul ve liseyi burada bitirdim. O çok güzel eski hali” kullanın.

Ressam Kundak, benim sergimde sergida “Bugünkü önderimiz için çok önemli bir gün, çünkü Ulu Mustafa Kemal ve beraberliğin şartlı olduğu Silifke’de bir takımlaşmanın tercihinden atarak. Yaşamımızı üretmeyi ilkemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Atamızın koleksiyonuna Meral Seçer ve Vahap Seçer bir dokunuşla”

Gazi Çiftliği Sorumlusu Hatice Okur Dönüm noktasında sergide hakkında konuşurkenda, başarıdan memnunları için teşekkür ederim; “Atamızın koleksiyonuna Meral Seçer ve Vahap Seçer bir dokunuşla. Bölgenin kullanıcılarından olarak yararlanıyorlar. Dediler ki, en iyi siz harika ve en iyi siz anlatabilirsiniz” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK