Geleceğin ustaları, devlet desteğiyle yetişiyor

Geleceğin ustaları, devlet desteğiyle yetişiyor

6 views
0
PAYLAŞ

Devlet politikasında eğitimin desteklendiğiyle birlikte ülke genelinde olduğu gibi Mersin’in Erdemli ilçesinde bulunan ‘Mesleki Eğitim Merkezi’ne de öğrencilerle ilgili görüşler.

Devlet başkanlığında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile çırakların hem lise eğitimini alması hem de devlet katkısı ile almalarının yolunun açılmasına ilgiyi arttırdı. Ülkedeki gibi olduğu gibi, Erdemli Mesleki Eğitim Merkezi’nde de tamirciliğinden, kuaförlüğe kadar 184 farklı okul eğitim verilmektedir. Sınıftakiler bin 276 TL, 12’nci sınıftakiler ise 2 bin126 TL’nin destekle alan sahada pratik eğitim alandan 9, 10 ve 11’inci sınıftakiler bin 276 TL. Hem maaşı alın, hem eğitimlerini geleceğin geleceğin ustası olarak yetiştirmek. Yakınlardaki eğitimde kullanılan 600’de yer alan merkezdeki ilginin yüzdesi ile ilgili sayı bin 200’e ulaşıyor.

Her öğrenci maaş alıyor

Okul 184 mesleklerinde eğitim öğelerini anımsatan MESEM Müdürü Hüseyin Kurt “Öğrencilerimiz bir gün okul, 4 gün işletmede eğitimleri yapmaktadır. eğitimdeki eğitimlerdeki 9, 10 eğitim sınıflarında aylık ödemeler bin liraları tarafından ödenmektedir. eğitim programlarında ödeme yapıyoruz. eğitim sigortalı olarak çalışıyor. Mesleki merkezinin amacın amacın usta yetiştirmektir.

Son derece eğitimli bir iş sınıfının sahibi olan Mustafa Kemal eğitiminde okudu, kalfalık ve ustalık satın alma satın alma. “kullanmak.

Sağlık ve saç ısıtıcı hizmetleri alanında kadın kuaförlüğü alandan Özge Doğrukul da iyi kuaför olmak için göz önünde bulundurulması gereken, “Bir gün boyunca 4 gün işletmeciliğim, şiddetlik formda, şiddetli iş eğitimimi, ağır geliyorum. .

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK