Gençler doğayla buluştu

Gençler doğayla buluştu

4 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kayrakkeşlik Mahallesi’ne gezi düzenledi. Yoğun ilgi gören geziye katılanlar, 8 kilometre boyunca doğa ile iç içe gerçekleştirecekleri mağazaların ardından düzenlenen çeşitli etkinliklerle eğlendiler.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Doğa Bizi Çağırıyor” etkinliğine katılan 60 genç, Toroslar ilçesine bağlı Kayrakkeşlik Mahallesi’nde buluştu. Ormanlık alan içinde yer alan 8 kilometrelik uzunluktaki parkurda doğa ile iç içe bir yürüyüş gerçekleştiren gençlere, yürüyüş sonrasında yemek ikramı yapıldı. Geziye nişanlısı Muhammed Onur ile katılan Nuray Okat, geziyi çok beğendiğini ifade ederek, “Ben Mersinliyim ama Mersin’de böyle güzel bir alan olacağını düşünüyorum. Geldiğimiz zamanı söyledim. Birbirimize konum da attık. Çok güzelmiş bir daha geliriz. Çok hoşumuza gitti bizim. Güzel bir etkinlikti, güzel bir hafta sonu geçirdik” dedi.

Muhammed Onur ise 5 yıldır Mersin’de yaşadığını belirterek, “Bu tür organizasyonlara çalışıyor. Bu şekilde alanları ben de planlıyorum. Şehir ağlarının yarım kullanılması. Arkadaşlarımıza da tavsiye teklif” diye konuştu.

Geziye Tarsus’tan katılan Cansu Nur Gür, geziyi gezdiren ve gençlere bir fırsat sunduğu için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkür ederek, performansının kendilerinin için spor olduğunu ve güzel bulduğunu ifade etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK