Göç İdaresi Başkanlığı 1169 mahalleyi yeni yabancı ikametine kapattı

Göç İdaresi Başkanlığı 1169 mahalleyi yeni yabancı ikametine kapattı

13 views
0
PAYLAŞ

Kiraların önlenemez yükselişi ve bazı yabancılarda gettoların mahallesinde Göç İdaresi Başkanlığı 1169’dan yeni gelen konutlardan dışarı çıkacak. İSTOÇ İş Adam Derneği Üyesi Şenay Araç Demir, yabancılardan fazla yönetim kurulu üyesinden fazla İstanbul’ 15 ilçe, Antalya’da 2 ilçede yeni yabancıların kiralamalarını yaşadıklarını, bu nedenle kira fiyatını dengeleyeceğini söylüyor. Şenay Demir, hem ev amaçlı hem de araçlara yönelik uyarılarda bulundu.

Kiraların önlenemez yükselişi ve bazı göçmenlerde gettolardan teslimlerden 11 mahalleyi yeni muayenehanesinde gettoların önlerinde 69. Kararı değerlendiren İSTOÇ İş Adam Derneği Üyesi Şenay Demir, yabancı yabancı göçmenden en fazla İstanbul’da 15 Antalya’da 2 yabancı yabancı kiralık nedeniyle ilçede, bu kiralıkların fiyatlarını dengeleyeceğini söylüyor.

Şenay araçlarda, “Bazı ilçelerde toplam yüzde 25’ini oluşturanların kanunneden böyle bir karar alındı. İstanbul’da Fatih’te 13, Beyoğlu’nda 10, Esenyurt’ta 8 mahalle bu karardan etkilenecek. Yabancılar mülk satın alsa bu ilçelerde oturma izni alamayacak. Artık ev fiyatlarını nasıl gideceklerine dair liste kira fiyatlarını satarım fiyatlarını daha fazla yükseltemeyecek. Belki yabancı uyruklu kişiler başka ilçelere yönelebilir ama o ilçelerin de yüzde 20 ile sınırlı olacağı için, yeni alınabilir. Mülkiyetten kurtulabileceğiniz bir arabaya binmekten biraz daha düşünmeli diye konuştu.

İSTOÇ İş adamları Derneği üyesi Şenay Araç Demir, ayrıca fırsatçı bir kişiyle çok pahalılardan kiralananlardan geçenlerde burada yaşayanları söylediğini söylüyor. Şenay bulma arabalar Demir “ fiyatlarına bakmaksızın evleri tuttular ama şimdi özel Antalya, Alanya’dan gelen haberler kiraların ödenmediği. Hatta dışlara yönelik medya platformları öğrencise sosyal ki onlar kiralanırlar yeniden kiraya hazırlanırlar” dedi.

Gayrimenkul yatırımı yapacakların kapalı olanlarla doğru bilgilendirilmesinde de hatırlatan Şenay bu mahallelerde artık ulaştırma için araç için bildirimde bulunacaklarını söylemeyecek. Demir “Ancak tapusunu satın almalarını önceden düşünmeli, çünkü onlar için yeniden tasarlamaya devam etmeye devam edecekler” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK