Hatay’da iş yerleri yıkılan esnaf, Mersin’de açılan stantlarla ayakta kalıyor

Hatay’da iş yerleri yıkılan esnaf, Mersin’de açılan stantlarla ayakta kalıyor

5 views
0
PAYLAŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük yıkımın çevrelediği Hatay’ın Antakya bölgesindeki iş yerleri yıkılan esnaf, Mersin’de bulunan Hatay Esnafları ve Sanatçılarıyla Dayanışmacılık Etkinliği ile ayakta kalmaya çalışıyor. Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, etkinlikteki amaçlarının para olmadığını belirterek, “Hatay’ın durumunu ayakta göstermek istiyor” dedi.

Mersin’in merkez Yenişehir ilçesi Mersin Valiliği himayesinde, Yenişehir Belediyesinin katkılarıyla Hatay Esnafları ve Sanatçılarıyla Dayanışma Etkinlik alanı açıldı. Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz’ün çıkışıyla ortaya çıkan stant açılışında, esnaflar ve ötesinde ürettikleri ürünler Mersinlilerin beğenisine sundu.

“Herkesin çıplak gözle görmeyi istiyorum”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, çok büyük bir felaket yaşadıklarını ve büyük acılar çekildiğini kaydederek, herkesin gizli gözle Hatay’ı görmesi gerektiğini söyledi. Oradaki herkesin ailesinde acı olduğunu hatırlatan Teksöz, “Buradaki gerçekleştirmen amacı bir nebze de olsa esnafların deprem psikolojilerinden çıkmaları. Yoksa bizim amacımız burada para kazanmak değil, Hatay’ın ayakta durmak istiyor” ifadeleri kullanıldı.

“Yaraları birlikte saracağız”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit ise “Zor günler yaşadık, yaraları birlikte saracağız. Bunun için ilk günden itibaren seferber olduk. Bölgelerimizde özellikle Antakya’dan gelen oldukça fazla. Hatayspor’da gelecek sezon maçı Mersin’de oynayacak. Onlara da teşekkür ediyoruz, Mersin Deprem bölgesiyle geçmişten bugüne büyük bir bağ ile bağlıydı Kayıpları olan arkadaşları, tanıdıkları oldu. Onların bir sözümüz var.Son dilim ekmeğimizi bölüşerek sınırlarımız.Yani o zamana kadar gidebileceği gelene kadar.Bugün burada Antakya’nın değerli değerleri Yenişehir ile buluştur.Bütün halkımızı davet ediyorum” şeklinde konuştu.

“Her zaman yanındayız”

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan da, etkinliğin temelde manevi dayanışmaya anlayışını pekiştirmek için davranışlarını dile getireceğini, “İnşallah yıkılan evleri ve iş yerlerini yeniden yapacak. Hayat yeniden yeşerecek. olarak Hatay’ın her zaman yanındayız, yanında olmaya devam etmeye devam ediyoruz. Esnaflarımızın, sanatkarlarımızın yanındayız, yanında olmaya devam etmeye devam ediyoruz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK