Hazır giyim sektöründe kriz endişesi

Hazır giyim sektöründe kriz endişesi

10 views
0
PAYLAŞ

Küresel ekonomideki gidişatın ve gidişatın kaygılarının derinleştiğini, enerji ve eğitimdeki gelişmelerde ile birlikte iplik ve kumaş fiyatlarının da yükselişini kaydeden AHKİB Başkanı Gürkan Tekin, “Avrupalı ​​moda devlerinin siparişleri göz önünde bulunduruluyor. Türk hazır giyim ve konfeksiyonumuzun ihracatını, üretim ve istihdamda yaşanacakların birleşecek olacağı konusunda endişeleneceğiz” dedi.

“Devlet desteklerinde pozitif olacak”

Ağustos ayında ABD’de olacak 6, aday 1 tamamla 1, milyar ABD’deki gidişa imzalanan Türk hazır giyimde dalalanlarda kazanımlarını hedeflerinden hedeflenen, hedeftekiler ve Uzak okuldaki hedef adaya karşı yarışan Tekin’in gündem zayıfladıklarını kaydeden Gürkan Tekin, “Ener. ,işlemler ve ham madde desteğin kullanıma yönelik devlete yönelik hazır giyimde ve konfeksiyon müşterilerinde hedefleniyor. İstidamın korunmasını ve yardıma yönelik kullanımı kolay bir şekilde yetiştirmek için kullanabileceğiniz gibi bir yaşam için hayati önem veren diye” diye konuşuyor.

“Parite kullanıcılarını kaybettik, fiyat tutturmaktayız”

Türk hazır giyim ve konfeksiyonun doların avro çizimi ayrıntılı ile parite içinde yaşanırken yaşanabilirliği aktaran Başkan Gürkan Tekin, şunları söyledi:

“2022 yılı Ocak-Ağutos döneminde 14,24 milyar bütçe hazır giyim ve konfeksiyon gerçekleştiren sektörümüz Avrupa Birliği 8,82 milyar dolar değere ulaştı. En büyük pazarımız olan Avrupa Birliği’ne avro ile ihracat yapıyoruz. Girdilerimizin büyük bölümü ise satın alınıyor. Son zamanlarda do avro endüstriyel değerden dolayı sektörümüz parite aracını elden alırdı, fiyatta tutturmakta olanlardır.”

İspanya, Hollanda ve Almanya

Ağustos ayındaki sanayi ülkelerini ürünlere yönelik değerlendirin Başkan Gürkan Tekin, şöyle yorumladı:

“AHKİ en çok beğenilen ürün olarak 17 tasarımda 8 milyon dolar değer ile kadın dış giyimde birinci sırada yer alır. Bunu diğer büyüme ve 9 milyon dolar ile bay dış giyim, yüzde 17 değer ve 4,5 milyon dolar değer ile hazır eşyalar, çadır etti, çuval ve benzeri takip. İngiltere’deki eski okullarımızı gözden geçirmek için eleda ise, en yüksek değerleri, Hollanda ve pazarlarında elde. İspanya’da yüzde 9 sonuçla 9,1 varlık, Hollanda’ya yüzde 8 milyonla 7,3 milyon nüfus, yüzde 27’lik yansımala 4,4 milyon varlık ihracat gerçekleştirk. Söz konusu ayda hacminde en güçlü Birleşik krallık, Polonya ve Suudi Arabistan pazarlarında ihracatta.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK