Hentbol takımının toprak sahadan gelen başarı hikayesi bu belgeselde anlatıldı

Hentbol takımının toprak sahadan gelen başarı hikayesi bu belgeselde anlatıldı

7 views
0
PAYLAŞ

Ligi’nde tartışma eden Adasokağı Hentbol Takımı’nın başarıyı gerçekleĢtirin galası, Adana’da spor ve iĢletmen basitleştirmelerle.

Adasokağı Spor Kulübü’nün kutlaması ve bugünlere geldiğinde büyük kazanacak galası ilgi gördü. M1 Merkezi’ndeki önemli bir galaya Adana Valisi Süleyman Elban, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç ile spor ve iş alışverişi yapanların isimleri katıldı.

Gösterim öncesi bir konuşma yapan Adasokağı Spor Kulübü Başkanı Alper Tunga Kasım, ” aslında bir gönüllülükte askerler. İlk meşaleyi Nesimi hocamız yaktı ve bugünlere geldi. Kuruluşundan bu yana şanslık çektik. Bugünlere geleceğimizde yanımızda olan herkese gösterimiz” dedi.

“Bu hikaye aslında klasik bir Adana efsanesi” diyen Vali Elban, ”Bugünkü bu Adasokağı efsanesi için toplandık. Doğrusu bu hikayeyi öğretilmeyen öğretmeye geldim. Acısıyla bir hikayeyi iz. Bu okula destek programı, bu kız öğrenciyi veren, inanmış öğretmen. Bu aslında klasik bir Adana. Toprağı kadar insanı da bereketli bir olan bir şehirden bahsediyoruz. Burada kendinize dokunursanız bir hikayeyi öğreniyorsunuz. Bugün en iyi ile karşı karşıyayız bugün. Emeği geçtiğimiz günlerde kutluyor” dedi.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Kılıç ise, ”Kızlarımızın içinde yaşamak istiyoruz. Bu başarının yanında olmak bizim için çok önemli. Federasyonumuz için çok önemli bir yapı bu. Sportif başarının arkasından gelen konu. Ama başarı da var, hepsini kutluyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından filmin gösterimine geçildi. İzleyiciler tarafından uzun süre alkışlanan film sonrası takım oyuncuları takıma destek verenler fotoğrafı ve çektirdi.

yandan, Atom Film tarafından oluşturulduğunda 6 ayda tamamlandığı öğrenildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK