İl Milli Eğitim Müdürü Koçak: “3 milyon 900 bin yardımcı kitap dağıtıldı”

İl Milli Eğitim Müdürü Koçak: “3 milyon 900 bin yardımcı kitap dağıtıldı”

8 views
0
PAYLAŞ

Adana’da 2022 yılı eğitim-öğretim yılı kutlama toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, eğitim-öğretimde bir çok yeniliğe imza attıklarını, köylerde atıl durumdaki bir çok okulu yeniden “yaşam merkezleri” adı altında eğitime kazandırdıklarını dile getirdi.

Eğitimde derslerden, öğretime kadar bir çok konuya değinen Koçak, Adana’da 1 tane olan bilim ve sanat merkezlerinin vermeleri 10’a çıkardıklarını buralarda çok zeki insanlardan iyi eğitimler aldıkları ve güzel eserler ortaya koyduğunu kaydetti. Koçak, en karşı açık ortaokul ya da liseye gitmelerini sağladıklarını ifade etti.

Milli eğitim camiası olarak öğretmen ve okul müdürlerinin de ücretsiz teknoloji karşısında hizmet içi eğitim gördüğü öğretmende bu oranın yüzde 95’e kadar çıktığına değinen Koçak, artık Türkiye’de geleneksel hale gelen ücretsiz kitap yönetimina bu yıl yardımcı kitap kullanımının da eklendiği 4 açıdan fazla öğrenciye ücretsiz kitap, 3 milyon 900 binden fazla öğrenciye ise ücretsiz yardımcı kitap dağıtılmak üzere eklendi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK