İlkokul öğrencilerinden ‘geri dönüşüm’ sergisi

İlkokul öğrencilerinden ‘geri dönüşüm’ sergisi

2 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de ilkokul alanları geri dönüşüm malzemeleri kullanarak, yaşanmış kent ile özdeşleşmiş doğal güzellikleri, lezzetleri, ünlüleri ve ören yerlerinin üç boyutlu çalışmalarını sergiledi.

Merkez Toroslar ilçesinde bulunan Mustafa Kemal İlkokulu bölgeleri, geri dönüşüm malzemeleri kullanarak, bir yıl emek harcadılar, yaşadıkları kent ile özdeşleşmiş doğal güzellikleri, lezzetleri, ünlüleri ve ören yerlerinin üç boyutlu çalışmalarını bir araya getirdi.

Sergide, atık malzemelerin çöp olmadığına vurgulandı

İçeren geri dönüşüm malzemeleri ile bir yıllık emekleri sonucu ‘Mersin Sokağı’ adlı sahip oldukları oluşturduklarını kalıcı Okul Müdürü Süleyman Gencer, “Öğrencilerimizin Mersin ile özdeşleşmiş doğal güzellikleri, lezzetleri, ünlüleri ve ören yerlerinin üç boyutlu çalışmaları sergide yerini aldı. Bu sadece bir sergi değil, atıkların çöp olmadığının da altını çiziyordu. Geri dönüşüm malzemeleri ile Mersin’in güzelliklerinin minyatür hali oluşmuştur. Öğrencilerimiz, ünlü ressamların tablolarını taklit ederek yerel, ulusal ve uluslararası ressamları tanıma fırsatı da buldular” dedi.

Gurur ve heyecan verici

Serginin yapımında çok çeşitli sanat eseri yapımcılığını kaydeden Gencer, “Suluboya çalışmaları, kağıt katlama sanatı, ebru sanatı, geri dönüşüm değerlendirmeleri gibi farklı kullanım gereksinimleri. .

‘Mersin Sokağı’ adlı sanat sergisi, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Oğuzhan Tülücü, mağaza müdürleri, okul müdürleri ve öğretmen tarafından açılışı yapılırken, etkinlikte çok sayıda veli de alanları yalnız bırakmadı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK