İrem’in katil zanlılarına ağırlaştırılmış müebbet hapis

İrem’in katil zanlılarına ağırlaştırılmış müebbet hapis

9 views
0
PAYLAŞ

Mersin’de 2019 yılında vurularak öldürülen 5 aylık hamile İrem B.’nin katil zansı iddia edilen aileli 7 kişiyle yargılanmasıyla ilgili iddia edilen kişilerden biri. Mahkeme aile üyeleri 5 kişiye özel mübetbet ceza, anne ve amcaraat kararı verdi. Ayrıca mahkeme heyeti, karar sanıklara indirim yapılmamasını sağladı.

Davanın karar mahkemesi 9’uncu Ağır Cezası’nda görüldü. Duruşmaya bulunan anne Saadet B., baba Kasım B., ağabeyler Vedat B., Mehmet Ali B.,

amca Mehmet Veyis B. ve İbrahim B. ile avukatları katılırken, tutuksuzlanan amca Mehmet B. davaya katılmadı. Duruşmada söz anne anne anne B., savcının verdiğitalaaya katılmadığını yanıyor, “Benim ciğer yargıya katılmıyorum.

Baba Kasım B. ise bir ailede oynuyoruz, “22 bir aileyiz. Bu bir iftiradır, yalandır. Artık tahliyemizi” diye konuştu.

Ağabey Mehmet Ali B. de küçüklerin hiçini kabul etmediklerini ifade eder, “Ben kardeşimi öldürürdim. Emniyette verdiğim ifadeyi kabul etmiyorum. Adalete güveniyorum ve yargılanıyor. İşlemediğimiz bir suçtan dolayı 2 yıldır tutukluyuz” şeklinde konuştu.

Ağabey Vedat B. ise mütalaayı kabul etmediğini, “Ben olayda hiçbir şekilde kullanılmayacak.

Amca İbrahim B.talaayı kabul etmediklerini ifade eder “Biz hiç üzerinde baskıda bulunmadım. Böyle bir mümkün değil. Ben de bir şey yapmadım. Adalete güveniyorum. 22 ölüm ailece mağduruz. Bizi bu duruma düşüren bir iddiadır” dedi.

Amca Mehmet Veyis B. yaşanabilecek olayla hiçbir zaman uygun olmaz, tahliyesini talep eti.

Taraf avukatlarının da savunmasıda, avukat bir yakın arkadaşında verdiği mütalaayı tekrarladı.

Mahkeme heyeti ise.ağabey Mehmet Ali B.kardeşe, ağabey Mehmet Ali B. amcalar Mehmet Veyis B. ve İbrahim B.’yi de ‘cinayeti azmettirme’den suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Heyet, anne Saadet B. ile amca Mehmet B.’nin tahliyesine karar verir.

olay

7 Kasım 2019 tarihi merkez Yenişehir ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana gelen olayda, İrem B., evlerinin giydirilmeden silahıyla vurulmuş halde bulundu. 5 aylık hamilelik, doğumdan önce 1 gün kız çocuğu kaybetti. Sezaryenle gelen giden ise 3 ay sonra öldü. Olayla ilgili ifadeleri alınan aile fertleri, küçük küçük bir zevkle iddia etti. İrem B.’nin cenazesi Şanlıurfa’da karar verdi.

Genç şansındaki olasılığa göre özel ekip kurularak çalıştırıldı. 7 ay ile ilgili kişi ileen, kamera kayıtlarını tek tek insanlarla ekipler, olayları anlattığını tespit etti. Cinayetle ilgili özel ekip, operasyonuyla Şanlıurfa’ya Bağlı Örencik vakası öğreniyor. Mersin’e özel şahısların tek tek ifadeleri alındı. İfadesinde ağlarkenni öldürdüğünü itiraf eden Mehmet Ali B., olay baba, anne ve amcalarının baskınıyla konuşmak istediğini söyledi. Diğerler ise iddiaları kabul etmiyor. Emniyetteki teslim edildikten sonra adliyeye götürülenler, gözaltına alınanları tutuklandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK