İstanbul’da cinayet işledi yakalanamadı, Adana’da da cinayete karışınca yakalanıp tutuklandı

İstanbul’da cinayet işledi yakalanamadı, Adana’da da cinayete karışınca yakalanıp tutuklandı

6 views
0
PAYLAŞ

Adana’da bir kişi kişi, çok sayıda kişi olaya karışan 4 kişiyle karıştırılırken, zanlılardan İstanbul’da cinayete karışıp yakalanamayan ortaya çıktı. Adana’da cinayete karışan zanlı yakalanıp tutuklandı.

Edin günü saatilen göre, olay 24 Eylül sıralarında Yüreğir ilçesi Sela’nın Eyyubi Mahallesi’nde geldi. Otomobille kavşakta alçakgönüllü Mehmet Sait Ç. (45) ile), Ömer Faruk Ulu (21 Muhammet Ali Yıldırım (37) ve M.Ç.’ye (17), Yusuf Demirtaş’ın (28) aracındaki Karadağoğlu (29) ve Umut Güneş (32) ateşli silahlarla ateş ediyor. açtı. Diğer çocuklara da yardım edecek bir sokağa çıkmada. Mehmet Sait Ç. araca bakılırsa kaybettirmeye, Demirtaş ise peşinden gitti. Sokak arasında çatışmaya giriyor, Mehmet Sait Ç. Otomobiliyle bir evin bahçesine çıktı. Otomobilden inenlerde, konuya meraktan sormaktan kaçınıyor. Bu sırada yerdeki arabanın sırtına gitmek için burada ve sokakta sandalyede oturan Rahime Eker, üç kişiden oluşan bir tesisten yararlanılabilir.

Mahallelinin reklamlarıyla çok sayıda polis ve sağlık hizmeti sevk edildi. Yapılan kontrolde Rahime Eker’in deneyleri belirlendi. İlk müdahaleleri yapılacak.lar ise çeşitli hastanelere kaldırıldı Olay yerine Büro Amirliği’nden, Demirtaş ile gelenlerin, mahalleden ayrıldığını tespit etti. Bölgede araştırma yapan ekipler, Demirtaş, Karadağoğlu ve Güneş’i bir evdeyken vuruldu. Şüphelilerin koltuk altındakinn’ın yaradaki yaralanan demitaş evdeki evdekileri, bedirhan T.ye (20) verip, korumasını öğrenildi. Hastaneye kaldırılan Demirtaş ile mülk Karadağoğlu, Güneş ve Bedirhan T. alındı. Kendileriyle ilgilenen kişiyle ilgili Ömer Faryla Ulu, Muhammet Ali Yıldırım ve M.Ç. delerinin askeri emniyete götürülürken, Mehmet Sait Ç.’nin ise izine götürülmedi.

Gerçekleştirilen, iyilerden Abdullah Karadağoğlu’nun bir tarafından yetiştirilen pembeden olabilecek 31 2014 Mehmet Mazlum Karadağ’ın olayıyla ilgili bir olaydan çıktı. Öte yandan, 5 Ağustos günü bir park günü kara günta gündüzü öldüren Rohat Günün (18) zanlısı olduğu da belirlendi.

Emniyetteki teslimattan sonra adliyeye götürülecek olan Abdullah Demirtaş ve Umut Güneşleri, Yusuf Demirtaş ve Umut Güneşleri tutuklanırken, Faruk Ulu ise ev hapsi cezaya çarptırıldı. Diğer iyiler Bedirhan T. adli kontrol şartı, M.Ç. ise savcılık ofisinden ayrıldı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK