İYİ Parti lideri Akşener: Bakan Nebati’nin affını isteme vakti geldi

İYİ Parti lideri Akşener: Bakan Nebati’nin affını isteme vakti geldi

1 views
0
PAYLAŞ

İYİ Parti lideri Akşener, partinin grup Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi hedef alacak”Bakan Nebati’nin affını istemeyecek. Siyasimize, bu ucube biri.

İYİ Parti lideri Akşener, partinin grup görüşmelerinde günlük değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’de tüketilmesine yönelik planın altında yaşam mücadelesi gösterebilmek için “Fitt. Yanı bugün, asgari ücretle geçinmek, eğitimimizdeki eğitim planının kapsamında, yaşam mücadelesi veriyor

Daha fazlası içinde, elektrik, su, doğal gaz, giyecek, eğitim, okul okul yok. Bir geleceklere saray, eşrafına maaş vereceksiniz, 5-10 maaş vereceksiniz, yardımcınıza, 314 maaşı vereceksiniz, gelecek bin açlığa, emeklileri, emekli olacak. Böyle vicdansızlık olur mu? Böyle devlet yönetilir mi? Yazıklar olsun” dedi.

SON 20 YILIN, EN YÜKSEK ENFLASYON ORANI

TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarını hatırlatan Akşener, ”Yıllık enflasyon, TÜİK’e göre safra, yüzde 61,1 olarak açıklandı. Bu rakamlar, oğul 20 yılın en yüksek enflasyon oranı. “Sisli zihin bozukluğundan” gözü gibi gözüken, Nebati Bakan; toplumlu gözleriyle, “Piyasada işler, elhamdülillah iyi” dese de; Afrika ülkeleri bile, daha yüksek bir patlama oranıyla karşı karşıyayız. 39 Afrika’da indirim, yüzde 10’un altında. 53 Afrika ise, sadece Sudan ve Zi’nin şişmesi, yüksek sesle. Şu tabloya bakar mısınız?” diye konuştu.

”İKTİDAR TARAFINDA HER ŞEY TİKİRINDA”

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

”Ama tüm bakış açısından, iktidarın şey tıkırında, Sayın Erdoğan’ın keyfi, Nebati Bakan’ın görünümü asla bozulmuyor. Saray sefası, memleket yansa bile, hız kesmiyor. Bakan yardımcılarının üç aylık maaşları, danışmanların maaşları, tıkır tıkır yatıyorlar. Artık, bilmeyen zam furyası da, tam gaz devam ediyor.

AK PARTİ İKTİDARININ BECERİKSİZLİĞİNE TÜM GERÇEKLİĞİYLE ŞAHİT OLDUK

Biliyorsunuz, haftayı da, yine zamlarla geçirdik. İktidar üyelerininalarının istekle günlerinde, “Şşı bak, şaşır” tarz, Avrupa kıyaslamalarıyla, aklın, düşüncen ve matematiğin katledilmesini, yine gözlemla izledik. AK Parti iktidarının beceriksizliğine, yine tüm gerçekliğiyle sahip olma.

Doğalgaza, konutlarda yüzde 35, elektrik tesisat, yüzde 44,3, sanayide ise, yüzde 50 zam. yazar; 2020 yılı Aralık üretimine kadar, kış mevsimine; evlerde yüzde 101, sanayide yüzde 710, doğalgazda, yüzde 668, santrallerde yardım oldu.

İkbar her ne kadar, kendi başına bu buranın içinde, ne kadar büyük olacakmış bir hâlde, artan doğalgaz fiyatlarında, farklı oranlarda yansıtsada; bütün bu fiyattan üretilenleri, ürünün cebine, kaliteli veya kullanışlıdır.

Milletimiz bir yandan, iki bölümden oluşan doğalgaz faturasını, nasıl ödeyebilecekken; Diğer yandan, çarşıdaki endüstriyel zamlardan yararlanabilen, yararlanılan bir sanayi zammı

BAKAN NEBATİ’NİN AFFINI İSTEME VAKTİ GELMİŞTİR

Elektrik ve doğal gaza yapılan bunca zamma iktidar olacak. Şu aymazlığa, utanmazlığa bakın. Allah’ı affetsin. Bakan Nebat’ın affını bozulacak. Bu vesileyle; siyasimize, bu ucube biriliği geçmişi, nice bakandan olarak, eğitimli ve öğrenci olduğu gibi tarihle geçecek bu ülkemize, yeni tarihi, yakında olacak.

Buradan güçlü sesleniyorum. Fiyatlarda fırsatçılığa davet edileceksiniz.

NEYE DOKUNSA HEMEN BİR KRİZLE KARŞILAŞIYORUZ

Biz bu arkadaşa, boşuna Bay Kriz demiyoruz. Neye dokunsa, konuşsa, neden bahsetse, hemen bir krizle karşılaşıyoruz. Maşallah, üç gün yaşıyor. “Bizden önce elektrik yoktu.” dedi; Elektrik zamlandı. Doğalgaz müjdesi verdi; Doğalgaz zamlandı. “Ramazan’da et ucuzlayacak.” dedi; Et zamlandı. Şimdide, “şeker ucuz” dedi; Şeker zamlandı. Gelen zamlar için, erken uyarı sistemi sanki mübarek. Ama tersten…

Gençlerle olan buluşmasında, kendi içinde, yaşam kimliğiyle ilgili çıktı. Gençlere, hayata süt, hikmet dolu, derin mi derin, tavsiyelerde bulundu. Ne dedin? “Kâğıda kitaplarınızdan, masanızdan, çantalarınızdan asla yaşamadınız.” dedi. Dikkat dikkat, “kâğıda kitap” kitap… Yani hikmet Yalnızta. Kendi icat etti ya…

Gittiğim her yerde lise talebelerinin yerlerinde var. Test kitaplarını dahi alamadıklarını söylüyorlar. Başka? “Spor günü her gün, düzenli gün olaraka.” dedi. Başka? “Demli bir çay, ya da aromalı bir kahve eşliğinde, karşılıklı sohbetin getireceğin sosyalleşmeyi, asla karşılaşmadım.” dedi Bu açıklamayla birlikte, bir hepimiz, çaya ve kahveye gelecek zammı bekliyoruz.

Bitti mi? Bitmedi. bir de; “Yakınlarınızdan yararlanarak, tüm şehirleriyleiyle, faydalanmanız, gezin” dedi. Evet yanlışınız almıyorsunuz. Önce Türkiye’yi, sonra da gezecekmişsiniz.

ER YA DA GEÇ, O SANDIK, BU BÜYÜK MİLLETİN ÖÜNE GELECEK

Milletimiz, onun farkında. Milletimiz, bu duruma mahkûm farkına varın. Er ya da geç, o sandık, bu büyük milletin önünde gelecek. Az kaldı. Emeklilik planlarınızı yapmaya şimdiden başlayın. Çünkü gününüzü, umursamazlığınızın işlevini, milletimize vereceksiniz. Millet iradesi, İYİ Parti diyecek, siz de taşı toplayıp çıkacaksınız.

Sevgilim, tartışmaktır. Merak etmedik biz, boğazınızdaki o kirli eli perisi geliyoruz. Artık kimse sizi değersizleştirmeyecek, sizi gelmeyecek. Az daha dişinizi sıkın, inanın çok azı.

“DEVRAN DÖNÜYOR”

özgür basın demokrasinin izlemesidir. Susturulmuş basın kara bulutumuzdur. Biz tam bu genişletmelere bu çatı altında farklı seslendirmeler sağlıyor.

El ele omuz omuz hep tartışıyor. Demokrasimizin prangalarından hep birlikte kurtulacağız. Memleketimizi Ak Parti’nin vizyonsuzluğuna kurban edemeyiz. Memketimiz içi projelerimiz ve teçhizatlarımız hazır. Biz gibi onlar kafa yoruyorlar. Türkiye’yi yeniden fabrika ayarlarına kavuşturacağız. Güçlü ve zengin Türkiye’yi hep birlikte inşa ediyor. Artık vakit geldi devran. Rehavete kapılmak, kasalara gelene kadar zamana kadar. Biz bu kutlu yola çıkmak için asla yorulmayacağız.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK