İYİ Parti’den başıboş köpeklerle ilgili soru önergesi! Ne tür adımlar atılacak?

İYİ Parti’den başıboş köpeklerle ilgili soru önergesi! Ne tür adımlar atılacak?

9 views
0
PAYLAŞ

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, başıboş köpek meselesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum’a soru önerisini verdi. Ağıralioğlu, “Bu meseleyi insani, vicdani ve medeni hükümleri çözüme kavuşturmak mecburiyetindeyiz” dedi. Ağıralioğlu önerigesinde, yönetimin ve yerel yönetimin kontrolü ile ilgili ne tür açıklama atacağını sordu.

Son zamanlarda başıboş saldırı köpek sonucu yaralanan ve hayatını kaybeden kişi genel bakış meclisini alıp götürmeye başladı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, başıboş köpek meselesinin acilen gerçekleşmesi gereken bir konu olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum’a soru önergesi verdi.

“ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK MECBURİYETENDEYİZ”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a bakışla ilgili ne gibi önlem alındığını soran Ağıralioğlu, “Başıboş köpek meselesi, siyaset üstü ve ivedilikle alınması gereken bir hâle geldi. İktidar, muhalefet, yerel yönetimler ve STK’ları ile el ele bu meseleyi insani, vicdani ve medeni hükümleri çözüme kavuşturmak mecburiyetindeyiz. Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay’a sorduk” ifadelerini kullandı.

İNSANİ ÇÖZÜMLER BULABİLİRİZ
Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum’a da ayrı bir öneride bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu içeriği ile ilgili sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Başıboş köpek meselesinde, hem tutuklarını koruma ve sokakları, parkların güvenli hâle getirilmesi hem de sokak hayvanlarından merhametimizi esirgemeyecek insani, vicdani ve medeni çözümler düşünmüyoruz. Görevini yapmayan yerel yönetimleri ve hükûmeti Sn. Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliği Bakanı Murat Kurum’a sorduk.

boşluk

boşluk

boşluk

Ağıralioğlu, soru önerisinde; Yönetim hizmetleri ile ilgili ne gibi bilgileri atacağını ve yeni barınaklar yapılıp yapılmayacağı gibi birçok soru yöneltti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK