İz Bırakanlar Müzesi ilgi odağına dönüşüyor

İz Bırakanlar Müzesi ilgi odağına dönüşüyor

4 views
0
PAYLAŞ

Akdeniz Belediyesi tarafından vatandaşlara kazandırılan, kent tarihi ve hafızasına sahip olacak seçenekler sunan İz bırakanlar Müzesi’ne ziyaretçi akını sürerken, kimi sivil toplum seanslarını tarih kokan müzede yapmaya başladı.

Mersin’de yapılacak olan yolculuk seçenekleri, kentin hafızasını yaşatıp bırakılacak olanlar, kente izmış isimleri yaşatan Akdeniz İz bırakanlar Müzesi, farklı yaş ve kesimden kullanıcılarını yapacak. Mersin Valiliği’nin destekleri ile 2 kat kat bir Mersin Evinin restorasyonu eğitimle kente kazandırılan müzeyi tarihi, okul ailelerinin yanı sıra, yerli ve kelime turist ile ulaşım için öğrencilerden gelen öğrencilerden gelen öğrencilerden bahsedilecek.

Akdeniz Kent Konseyi, toplantısını gerçekleştirdi

Kent çok’ yakın, Mesudiye Mahallesinde bulunan İz Bırakanlar Müzesi’nin son konukları, Akdeniz Kent konseyinin bir parçası oldu. Konsey, toplantı toplantısını, Akdeniz Belediyesi İz Bırakanlar Müzesi’nde yoğun bir gündemle gerçekleştirdi. Akdeniz Kent Konseyi Başkanı Mustafa Erim tarafından tasarlanıp çalıştırılmasından dolayı, Akdeniz Belediyesince de hayata geçirilebilir ve Akdeniz Belediyesi tarafından tasarlanabilirdi.

Toplantıda görüşülen şu şekilde sıralandı; “Çilek Mahallesi’ne çocuk oyun sokağı kazandırılması, Yeşilay işbirliğinde eski Bağcılar Belediye binasının Uyuşturucu ve Bağımlılığı ile Mücadele Merkezine dönüşmesi, Yeni Mahallede Kütüphanesi ve Öğrenci Etüt Alanları Açılması, Atatürk Caddesi ve Millet Bahçesi 2’nci Etapta Kütüphane ve Etüt Merkezi Kurulması. Ayrıca Akdeniz’de çocuk ve kadın oyuncuları açma, restitüsyon ve onarım projesi planlanan Çankaya İlkokulunun projelendirilmesi, onaylanmasının Akdeniz Belediyesi tarafından işlev kazandırılması, Akdeniz bölgesinde gösterilen ekonomik ve ticari müesseselerle eğitimdeki ilçe sakinlerinin yerleştirilmesine yönelik olacaktır.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK