Jandarma ekipleri seminerlerle vatandaşları bilgilendirdi

Jandarma ekipleri seminerlerle vatandaşları bilgilendirdi

4 views
0
PAYLAŞ

Adana’da jandarma ekipleri tarafından bir yıl içinde düzenlenen seminerlerde 89 bin 866 kadın ‘Aile İçi Şiddet ve Çocuk Suçlarının Önlenmesi’ ile ilgili bilgilendirme yapıldığı bildirildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından geçen yıl Aile İçi Şiddet ve Çocuk Suçlarının Önlenmesi, Uyuşturucu ile Mücadele, İnternet Üzerinden İşlenen Suçlarla Mücadele ve Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma operasyonları kapsamındaki seminerler düzenlendi. Düzenlenen seminerlerde 89 bin 866 kadın Aile İçi Şiddet ve Çocuk Suçlarının gidişatına yönelik bilgilendirme yapıldı. Aynı zamanda Kadın Destek Sistemine (KADES) yapılan 231 ihbara da müdahale edildi. Bin 82 vatandaşa ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ eğitiminin verildiği seminerlerde, görüşme ile mücadele kapsamında 72 bin 953 kişi de UYUMA mobil uygulaması yüklendi. SİBER güvenlik koruması risk alanı bin 687 öğrenci ve vatandaşa İnternet Üzerinden İşlenen Suçlarla Mücadele, Kişisel Korunma Tedbirleri, Güvenlik İnternet Kullanımı, Siber Zorbalık, Dijital, Mobil Oyunlar, Dolandırıcılık’ amaçları eğitim verildi.

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi tarafından okullar başta olmak üzere STK ve atık toplamaya yönelik Çevre, Doğa ve Hayvanların Korunması ile Sıfır Atık Projesi hakkında bilgilendirme sunumları yapıldığı bildirildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK