Kadınları mikro kredi ile buluşturan Gültak’a ödül

Kadınları mikro kredi ile buluşturan Gültak’a ödül

11 views
0
PAYLAŞ

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, yılın enlerinin buluştuğu ‘3. Altınçağ Ödül Töreni’nde, Akdenizli kadınları mikro kredi satışı ile buluşturması ve kadınlar tarafından hayata geçirilen projelerden dolayı ödüle hak kazanıldı.

Mersin’in sanat, spor, siyaset, cemiyet ve işin öne çıkan isimlerin ödüllü ‘Altınçağ Ödül Töreni’, Erdemli içindedir. Ödül alacaklarında, Belediyesinin Türkiye İsrafı Önleme ile imzaladığı ile gelenler ve bu sayede yeni iş yapan veya müsait olan genç bayanlarda katıldı. Duygularını paylaşan kadınlardan, destek nedeniyle çok daha fazla ayrıntılı olarak değerlendirdiklerini ifade ediyorum, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a teşekkür ederim.

“Akdenizli’de yaşayanlar, doğrular”

Başkan Gültak da ödül gecesinde konuşmada, göreve gelir gelmez ilk olarak kadıni kurduklarını belirtti, belediyeye ait kadın emeğinde da ürettiklerini satmaları için yer tahsis edildiğini söyledi. Gültak, “Sanayi Bakanlığından hibe alıp burada profesyonel bir kurduk. Ayrıca birçok proje hazırladık. Şu Akdenizli kadınlara daha da iyi yeni bir fırsat. Özellikle tarıma ve stevia yetiştirdik. Şekerer hastalara da tavsiyem, ilaç hastalarına da tavsiyem. Şu anda doğal olarak organik bir bitki olan stevia otunu kullansınlar. Bağcılar Mahallemize şevketi bostan tohum ektik” dedi.

“Akdeniz’in hakiki geleceği gelecek”

Sözlerini, “Kadın aileleri, yetiştirilecek, mikro kredi deyince işler yetiştirilecek” diye sürdürülen Gültak, büyük küçük küçüklerin kadar çizerek, “Bizim bir sloganımız var; mutlu kadın mutlu aile, mutlu toplum, mutlu ülke. Eğer kız kardeşiniz mutlu ise ülke de mutlu olur. Akdeniz ilçemiz artık çok değişken ve bu gidecek devam edecek. Akdeniz’in hakiki olacağı yerde gelecek. Türkiye’nin en önemli limanlarından biri Akdeniz’de, serbest bölge, organize sanayi. yatırım yatırımlarımızda. Akdeniz şehrimizin kalbi, dönüşümle de küçük kadın kahramanlarla Akdeniz, kötü talihini artık kırılmış. Bu çocukların gerçek olan sahibi olan Akdenizli ve bu organizasyonda emeği geçen çocuklara katkı sağlamak için kullanılırlar.

Akdenizli 5 milyon 681 bin 500 TL mikro kredi sağlandı

İçinden, Akdeniz Belediyesi 2019 yılı Ağustos ayındaki Türkiye İsraf ilçesi Önleme protokolü, Akdeniz’de 6 milyonluk kredinda yaşanmıştır. Yine Akdeniz ilçesi mikro kredi kullanan kadın bakımında özelde günümüzde 299 olduğu belirtildi. Kendilerine kredi sağlayabilecek bir girişimciliğe yeni bir iş kurarken, bir kısmı da mevcut büyütmeye katılabildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK