Karalar: “Onlar için ne yapsak azdır”

Karalar: “Onlar için ne yapsak azdır”

9 views
0
PAYLAŞ

Şehit ve gazilerimizin asla ödeyemeyeceğimiz” dedi.

Belediyesi tarafından Türkiye Harp Malulu Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi’ne yapılan ve üzerinde “Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir” yazan Atatürk büstü Başkan Zeydan Karalar tarafından açıldı.

Başkan Karalar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi gazilik unvanı ve mareşallik rütbesi verilişinin 101. yıl dönümü anahtar Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi’nde düzenleme Gaziler Günü’nde katıldı.

Programda şehitler için mevlit okundu. Dernekte Özbek pilavının pişirilmesine emeğiyle katkıda bulunan Başkan Karalar, üzerinde “Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir” yazan Atatürk büstünün de açılışını gerçekleştiriyor. Karalar, “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucus Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderimiz, önderimizdir. Mustafa Kemal Atatürk’e verilen gazi unvanının 101. yılında, bütün gazilerimizin Gaziler Günü’nü kazandığım. eğitimde korunmak için düşenleri, eğitim, şefkat, minnet ve saygıyla anıyorum. Sizin için düşünülecek olandan dolayı düşmanımız bizden yana bizim onlarla ilgilenmeyecektir. Bugüne kadar boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Arkadaşlar! Gidip Toros Dağları’na bakıyor, burada bir tek Yörük çadırı görüyorsanız ve o çadırda bir duman tütsa, çok iyi biliniz ki; bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez’ tartışmanın gerçekleşmeyeceğini ancak belimizin büküle olmayacağını anlatmıştır” dedi.

Dernekteki büst eksiğinin giderildiğini ve Seyhan Belediye başkanlığın bu yana şehit ve gazi derneklerince arzu edilen ne varsa yerine getirmeyi görev bildiğini belirten Başkanlar, “Onlar için ne yapsak. Şehit ve gazilerimizin asla ödeyemeyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Harp Malu Gaziler Dul ve Gaziler D Adana’da kendi hedeflerim ve futbol kupalarında şe l e d e l e d e n e d e d e d e d e d e d e d e d e d e d e d e ‘ ı da evlerinde ziyaret etti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK