Kargıpınarı’nda 2 caddeye 2 bin 92 ton sıcak asfalt döküldü

Kargıpınarı’nda 2 caddeye 2 bin 92 ton sıcak asfalt döküldü

5 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, Kargıpınarı Mahallesi’nde olması gerekenin dışında kalan caddeleri yenilendi. Vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen taleplere karşı ekiplerin, mahalleye halk ekmek büfesi ve mahalle mutfağının da yerleştirdiği belirtildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, Erdemli ilçesine bağlı Kargıpınarı Mahallesi’nde 50. Yıl Caddesi ile Çakmak Caddesi’ndeki bin 170 metre uzunluğundaki yolu, 2 bin 92 ton sıcak asfalt dökerek yeniledi. Yol hizmetine sunulur. Kargıpınarı Mahallesi’nde yaşayanların, bölgenin yer alan halk ekmek yemeyenleri ve mahalle mutfağı noktası ile de uygun fiyatlı gıdaya maruz kaldıkları mutluluğunu yaşadığı ifade edildi. Aynı yemeğin üzerinde 40-50 liraya mal olmak isteyenler, 3 çeşit yemeğin 6 liraya verildiğini kaydetti.

Büyükşehir belediyesinin geçmişteki kilit parke taşı uygulaması yapılan 50. Yıl ve Çakmak Caddesi’nde ortaya çıkardığı çok güzel olduğunu aktaran Kargıpınarı Mahalle Muhtarı Erkan Ay, “Tabiri caizse otoban gibi yola sahip olduk. Hizmetlerinden dolayı başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Halk ekmek büfesi ve mahalle mutfağı hizmetlerinden yaşanan memnuniyete de değinen Ay, “Mahalle sakinleri ucuz ekmekten sebep oluyor, mahalle mutfağımıza yemeğimiz geliyor. Vatandaşımız üç çeşit yemek 6 liradan oluşuyor. Hakikaten ihtiyaç sahibi insanlara güzel hizmet verilmesi. Muhtarlar olarak 185 whatsapp hattımızı sürekli olarak yapacağız. Bütün dilek ve temennilerimizi gün içinde whatsapptan ulaştırıyor ve hizmetlerimizi istiyoruz. Kargıpınarı değer görmeye başladı” diye konuştu.

Hizmetlerden edinilen memnuniyet dile getiren Hasan Nemutlu ise “Şimdiye kadar böyle bir şey görmedik. Aşağı yukarı 20 senedir buradayım. 14 sene esnaflık yaptım. Büyükşehirimizin hizmetinden çok memnunuz. Belediye ekmek büfemiz geldi, yemek büfemiz geldi. Kargıpınarı’nın caddeleri geçilmiyordu, 1-2 ay önce bütün caddelerimize asfalt döşeniyordu. Büyükşehir’in ihtiyaç duyduğu hizmetleri yapıyor, elemanları mahallemizi akşama kadar süpürüyorlar, temizliyorlar” ifadesini kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK