Karikatür severleri buluşturan festival

Karikatür severleri buluşturan festival

4 views
0
PAYLAŞ

Çukurova Belediyesinin bu yıl 5’incisini yayınlama Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali Metin Uca öğretmeniyle sona erdi.

25 Kasım’daki törenle açılışı yapılan festivale yurt dışından ve yurt içinden ünlü karikatüristler katıldı. Adanalı karikatüristlerin ev sahibi olduğu festivalde karikatür atölyelerinde genç karikatüristler ustalarla bir araya geldi ve onların deneyimlerinden faydalandı.

Pandomim gösterileri, grafitti çizimleri ve ustalarla buluşma gibi etkinliklerle dolu dolu geçen ilk günün ardından festivalin ikinci gününde Kadir Doğruer, Halis Dokgöz ve İsmail Serdar Sayar’ın katıldığı karikatür söyleşisi, “Mizah Girmeyen Eve Doktor Girer” başlığı ile yapıldı.

Günün ikinci söyleşisi ise “Yaşamım Çizgi Roman” adı altında bölümler. Moderatörlüğünü Ümit Kireççi’nin yaptığı söyleşiye Ergün Gündüz ve Sefa Sofuoğlu bakıcı olarak katıldı.

Orhan Kemal Kültür Merkezindeki yürütmen yürütme gösterisini ünlü gazeteci Metin Uca yaptı. “Bunu mu Demek İstedim” adlı gösteri tamamen dolu salondaki görünümünden beğeni topladı.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de gösteriyi CHP Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay’la birlikte izledi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK