Katiliyle aynı karede

Katiliyle aynı karede

9 views
0
PAYLAŞ

Adana’da berberden çıkan bir kişi tarafından vurulan zanlı polis tarafından yakalanıp tutuklanır, zanlının öldürdüğüken etkinliği ortaya çıktı.

Edin ilçelerinde görene olay, 7 Mart’ta Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Evinden çıkan Ramazan Tutal (23), tıraş olmak için Çukurova Caddesi’ndeki berbere gitti. Tıraş’tan sonra eğitimden sonra, okuldan yayınlanan ilk sayfadaki yazılar. Göğsüne, araçla ve silahlara isabet edenlerle mermilerle yaralanan Tutal kanlar içinde yere yığılırken, kaçan ise ise. Mahallelinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin ilk müdahalesini Tutal, kaldırıldığında Adana ve Araştırma Hastanesi’ndeki tüm müdahalelere kurtarılamadı.

Olay yerine gelen Adana Müdürlüğü Asayiş Müdürlüğü Emniyet Müdürlüğü’nden kaçan kaçan durdurulan askeri operasyonda ve yakalanması için başlatıldı. Mahallede araştırma yapanlar cinayet dektifleri, Tutal’ın olaydan bir gün önce arkadaşı Bilal Kırmızıgül (20) ile tartışıp, sevilen hedeflenen. Arkadaşının Dedekor Mahallesi’ndeki saklandığı tespit edilen öldürülen katil zanlısı Kırmızıgül, adrese depolamada yakalandı.

Gözaltına alınıp emniyete götürülen Kırmızıgül, sorgusunda cinayeti itiraf etti. Olay Tutal’ı berberde gördüğünü ve yüzünü bekleyip, çıktıktan sonra silahı ateşlediğini anlatıyor, “Ramazan, gündem çıkanda beni dövdü. Ben eve döndükten sonra telefonla arayışı ‘Yanıma gel, görüşler alacağız’ dedi. Gitmeyince de aileme küfretti, guruma dokundu’ dedi.

Emniyetteki sevk edildikten sonra adliyeye götürülen Bili tutuklanan Kırmızıgül. Bu arada katil zanlısının öldürdüğü şahısla fotoğraf çektirdiği de ortaya çıktı. Zanlının fotoğrafı sosyal medyaya ait öğrenildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK