Kentsel dönüşümle yapılan apartmanlarda hasar oluşmadı

Kentsel dönüşümle yapılan apartmanlarda hasar oluşmadı

4 views
0
PAYLAŞ

Adana’da depremden önce dış çerçeve yapılan apartmanlarda bir yapılar dahi oluşmayınca, amaçlanan içleri rahat bir şekilde evlerinde oturmaya başladı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat günü yaşanan depremlerden etkilenen 11 il arasında yer alan Adana’da yaralar sarılmaya devam ediyor. 13 binanın çöktüğü şehirde yaklaşık 3 bin ağır ve orta doğu yapı da yıkım bekliyor. Ancak TOKİ ve Yüreğir Belediyesi iş birliğiyle yapılan aşınma çevresinde Yüreğir ilçesine bağlı Kışla Mahallesi’nde yapılan apartmanlarda oturanlar depremden hiç etkilenmedi. Binalarında bir dahi kalmayan depremden sadece birkaç gün o korkuyu yendikten sonra evlerinde oturmaya devam etti.

772 konut ve 48 iş yerinin bulunduğu ortamda hareket eden apartmanlarından çok memnun indükleyenlerden Mesut Telsiz, “Bizim evlerin dışarıya aktarmaya gideceğini hala görüyor. Kentsel dönüşüm olunca ben de buradan ev aldım. Kentsel uyum iyi yapılırsa eğlence beklentisi. Biz buradan gayet memnunuz. Keşke gittiğimiz evlerimiz de ısınmaya girse. Deprem sonrası evimde bir çatlak bile yok. Şu an oturmazsanız. Sadece depremden sonra iki üç gün psikolojik olarak giremedik” dedi.

Vatandaşlardan Sefa Kaya ise, “Depremden sonra geldiğimizde oturanuz apartmanımızda bir sıkıntı yok. Biz de inşaatın içinde ısınmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK