Kılıçdaroğlu’ndan gençlere çağrı: “Sandığa gidin”

Kılıçdaroğlu’ndan gençlere çağrı: “Sandığa gidin”

8 views
0
PAYLAŞ

MERSİN (İHA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’den gençlere seçim başkanlığı yaparak, “Bütün gençlerden, 6 milyona yakın gençten sandığa gitmelerini istiyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin programı kapsamında Büyükşehir Belediyesinin yapımını tamamladığı Toplu Taşıma Yerleşkesinin açılışı ve 41 yeni otobüsün teslim törenine katıldı. Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali yanında inşa edilen yerleşkedeki törende Kılıçdaroğlu’na, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile çok sayıda davetli ve partililer barındırdı.

“Beraberce yaşayacağımız güzel bir Türkiye’yi yeniden inşa seçimi”

Başkan Seçer’in konuşmasının ardından kürsüye ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganıyla çıkan Kılıçdaroğlu, “Hiç endişe etmeyin; Millet İttifakı olarak bu ülkedeki gerçek adaleti, nihai gerçek hukuku inşa etmek değildir. En ufak bir endişeniz olmasın. Biz onlar gibi olmayacağız. Biz, birlikte asla ve asla yetileri yapmaz. Bu ülke bayrağımızın altında herkesin huzur içinde yaşamasını istiyor. Beraber yaşayalım deriz ve birlikte yaşamaktan onur duyacağız. Hiç kimseyi yapısından, yaşamayı sürdürmekten dolayı, hiç kimseyi başka bir nedenle asla sarmadan kucaklayacağız. Bundan emin olmanızı isterim” dedi.

“Bu gerçek bir araya getirmek için hep mücadele etmek için”

Türkiye’nin dünyanın en güzel merkezi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, huzur içinde birlikte olmak istediğini belirterek, “Kadını erkeğiyle yaşlısı genciyle birlikte yaşamak istiyoruz. Doğusu batısı, güneyi kuzeyi birlikte beraber olmak istiyoruz. Türkülerimizi, halaylarımızı beraber söyleyip beraber oynamak istiyoruz. Kavganın bu ülkeye getirdiği hiçbir yararı yok. Kavganın sadece hüzün ve acı getirdiğini bekliyoruz. O zaman niye kavga ediyoruz? Siyasetçiler kavga ettiriyorlar, kavgadan medet umuyorlar. Size sözüm var; ne olursa olsun bu ülkede gerçek bir araya getirmek için hep mücadele ederek ve bunun kavgasını yürütüyor” diye konuştu.

“Bir siyasetçi için en önemli görev insanlara hesap vermektir”

CHP’li belediye başkanlarının göçü başarıyla geçti savunan Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerden önce propaganda CHP’li belediyelere oy verilmemesi için propagandayı geride bıraktığını anımsıyor, “Yardımlar kesildi, şu olur, bu olur. Bir şey sürü dedi. Ama belediye başkanlarının görevlerine bakıyorlar, görüyorlar. Harcadıkları her kuruşun hesabını veriyorlar. Belediye başkanı dosta şunu söyledim; ‘harcadığınız para sizin paranız değil, sahibinin parası’. Çocuğunuzu harcadığınız her kuruşun hesabını millete verdiğiniz zaman belediye başkanı ile belde halkı arasında sağlıklı bir güven ilişkisi doğar. Hesap vermenin onurlu bir görev görevini üstlenmesini isterim. Bir siyasetçi için en önemli görev insanlara hesap vermektir. Halkına hesap veremeyen veya hesap vermekten kaçınan bir siyasi lider bilin ki, malı götürüyor. Ona vermeye izin vermeyeceğim. İktidar sahipleri, yani devleti yönetenler devleti yönetirken zenginleşiyorlarsa bilin ki, mal götürüyorlar. İktidar sahipleri devleti yönetirken harcadıkları her kuruşun hesabını vermek zorundadırlar. Biz belediye başkanlarımızdan başladık, hesabını veriyoruz” dedi.

Belediye başkanlarından elde edilen sonuçlar arasında büyüme yapmamalarını aktaran Kılıçdaroğlu, bunun için tek istisnanın fakir mahallelerden çalışmaya başlamalarını anlattı.

“Güzel bir Türkiye nasıl yönetilirmiş, dünyaya da hareketleriz”

Bu ülkede yaşayan insanların ferasetine güvendiğini söylediği Kılıçdaroğlu, “Sandığa gideceğiz ve o oyunu sürdürme ve demokrasiden, insan haklarından yana bir siyasi iktidar iktidarız. O zaman bölümü güzel bir Türkiye nasıl büyümüş, nasıl kalkınırmış, nasıl yönetilirmiş sadece bölgemize değil, dünyaya da sistemleriz. Zengin bir ülkez, her türlü imkanımız var. Taşımız, havamız, her şey bereketli” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin satın aldığı otobüslere de değinen Kılıçdaroğlu, güzel otobüslerin hizmetine gireceğini söyledi. Özellikle onların 1 liraya belediye otobüsüne binmelerinin de son derece güzel olduğunu gönderdiği Kılıçdaroğlu, Başkan Seçer’i kutladı.

“6 milyona yakın gençten sandığa gitmelerini istiyorum”

Türkiye’nin bugünü ve geleceği olan gelecek ve gençlere her türlü desteğin verilmesini ifade eden Kılıçdaroğlu, gençlere Mersin’den seçim yönetimi yaptı. Kılıçdaroğlu, “Gençlerden bir şey istiyorum; ‘sandığa ben gitmesem de olur’ değil; bütün gençlerden, 6 milyona yakın gençten sandığa gitmelerini istiyorum. Eğer bugün şikayetin, şikayetin yaşadığı adamların şikayetin üstesinden gelmek istemekten sandığa gideceksiniz, demokrasiden yana oy kullanacaksınız. Bir kişi asla bir devlet teslim edemez. Dünyada bir kişiye teslim edilmiş devletler yok olmuşlardır. O nedenle biz ortak aklımızı kullanacağız, beraber yöneteceğiz, birlikte yöneteceğiz, istişareyle yöneteceğiz. Ne demiş atalarımız, ‘akıl akıldan üstündür’. Onun için harcadığık son derece değerlidir, onun için birlikte çalışmak son derece değerli ve önemlidir. Bunu yapma yolunuz sandığa gitmeniz. Sandığa git, oyunuzu kullan” dedi.

Kılıçdaroğlu, atama bekleyen öğretmene söz olduğunu da kaydederek, 2023’te 100 bin öğretmen ataması yapacaklarını sözlerine ekliyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK