Koca: “Vatandaşlarımızın isteyip de bizim açmayacağımız kurs yok”

Koca: “Vatandaşlarımızın isteyip de bizim açmayacağımız kurs yok”

3 views
0
PAYLAŞ

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin Hayat Boyu öğrenme kursu boyunca 2022 yılı için belirlenen 500 bin kursiyer eğilimleri 525 bin kursiyer sayısıyla tamamladıklarını kaydederek, “Binlerce kursumuzla vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Şunu bir kez daha ifade etmek isterim ki vatandaşlarımızın isteyip de bizim açamayacağımız bir kursumuz yok.Yeterince vatandaşlarımız verilere ulaşsınlar, talep ve önerilerini paylaşsınlar” dedi.

‘Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yıllık Değerlendirme Toplantısı’ İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca başkanlığında, Suphi Öner Öğretmenevinde oturumları. Hayat Boyu Öğrenme Biriminden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mikail Eren ve Mersin ortalama yer alan 14 hayat öğrenme kursunun etkilerinin yer aldığı toplantıda 2022 yılında yapılan inceleme değerlendirilerek, 2023 yılı planı ve hedefi görüldü.

“2022 yılını 525 bin kursiyer ile tamamladık”

Toplantıda açıklamalarda bulunan Koca, “Hayat boyu öğrenme, her yaştan ve eğitim alanındakin sahibimizle buluştuğumuz, istihdam alanlarımız oluşturduğumuz, dış açıldığımız bir birimdir. Mersin’de hayat boyu aile olarak birçok projeyi hayata geçirdik. 2022 yılı özverili performansımız için belirlediğimiz 500 bin kursiyer hassasiyeti 525 bin kursiyer sayısıyla tamamladık. buluşmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Yeter ki vatandaşlarımız talep ve önerilerini paylaşsınlar”

Yakın zamanda Aile Okulu Sineması buluşmasını da gerçekleştireceklerini kaydeden Koca, “İl ortalama 108 köy yaşam merkezi kurarak, bunların tamamında halk eğitim kurslarımızı açtık. Köy yaşam merkezlerimiz kursumuz sayesinde yediden yetmişe her yaştan misafirimize ulaşarak, adeta köylerimizin kalbi oldu. Tüm halk merkezlerinde kursiyerlerimizle, Çalışanlarımızla yürüttüğümüz keyifli çalışmala Türk Sanat Müziğilerimizi konserve ettik. , talep ve önerilerini paylaşsınlar.Bu sınırlamaları emeği geçen tüm meslektaşlarıma en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. ük işler gerçekleşmesi” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK