Kuran-ı Kerim provokasyonunda Rusya parmağı! Putin İsveç’in NATO’ya girmesini istemiyor

Kuran-ı Kerim provokasyonunda Rusya parmağı! Putin İsveç’in NATO’ya girmesini istemiyor

3 views
0
PAYLAŞ

İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan Türkiye Büyükelçiliği cephesinde Kuran-ı Kerim’in yakılmasından sonra Türkiye ve İslam aleminden gelen iddialar dinmezken, flaş bir şekilde ortaya atıldı. İddiaya göre, İslam karşıtı eylemin arkasında İsveç’in NATO’ya girmesini istemeyen Rusya var.

Türkiye ve İsveç arasında krize neden olan aşırı sağcı Rasmus Paludan’ın öğretmeni, İsveç’in başkentinde bulunan Türkiye Büyükelçiliği binası gerçekleşti. Kuran-ı Kerim’i yakan parti lideri, polis korumasıyla eylemini korurken, Paludan’a tepki gösteren insanların büyükelçiliğinin önünde toplanmış.

‘PUTİN’İN SİPARİŞİ’ İDDİASI
Dün yaşanan skandal olayların yankıları sürerken, Danimarka’da Stram Kurs Partisi’nin lideri olan Rasmus Paludan’ın arkasında Rusya’nın olduğu, son dönemlerin toparlanan Türkiye ve İsveç arasındaki ipleri kopartarak NATO’ya girene engel olmak için bu eylemi ‘sipariş ettiği’ söyleniyor .

ve Danimarka İsveç vatandaşı olan Paludan’ın İslam’a yönelik saldırısını gerçekleştirmeden önce ülke polisinden izin aldığı biliniyor. İsveç merkezli SVT’nin haberine göre Paludan’ı bu gösteriye ikna eden İsveçli gazeteci Chang Frick.

Her gün haber çıkışı sahibi Frick, polisten alınan gösteri izninin 320 kronluk ücretini ödediğini ve gazeteci olarak haber yapma faydasını kullanacağını ileri sürdü. Gazeteci Chang Frick’in geçmişi Rus hükümeti tarafından finanse edilen uluslararası haber televizyon ağı RT’de çalıştığı biliniyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK