Meral Seçer’e başarılı kadın ödülü

Meral Seçer’e başarılı kadın ödülü

8 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesinin yeniden canlandırdığı Gazi Çiftliği’ni ziyaret eden İçel Soroptimist Kulübü, sene 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününden kadın kooperatifi başkanı Meral Seçer’i değer buldu. Gaziliği’nde alan Meral Çiftliği, “Biz buranın fiziki ve sizi yönlendirmek için yaptık” dedi.

ziyarette. Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer’in yanı sıra Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu 2021-2023 Dönem Başkanı Sevil Koca, İçel Soroptimist Kulübü Başkanı Yeşim Antmen, Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Yıldız Sevener, İçel Soroptimist Kulübü Kurucu Başkanı Ülkü Ongun, yazar ve İçel Soroptimist Kulübü Üyesi İpek Ongun ile İçel Kulübü üyeleri ve kadınlarda yer aldı. Gazi Çiftliği’ni anlatabiliri izledikten sonra takdimine geçildi. Meral Seçer’e, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu 2021-2023 Dönemi Başkanı Sevil Koca verdi. Meral Seçer’e verilen ve nilüferi simgeleyende neden nilüferden tasarlanabilir.

Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer Gazi Çiftliği’nin manevi değeri çok yüksek bir değere sahip, “Kadınlarımızın ve eğitimi ile ilgili pek çok şey oluştururlar. Kütüphanemiz oluştu. Biz de Mersinden Kadın Kooperatifi olarak kadınlarımızın üretimiyle ilgili ve üretimle ilgili diğer konularla ilgili eğitimleri yapıyoruz” dedi.

Üretim konularımız ile ilgili de bilgiler paylaşan Seçer, “Tarsus’a kadar olan refüjünlerin fidesini buradaki kadınlarımız üretti. Yine şu anda çok güzel bir çalışma içerisindeyiz. Silifke’nin ünlülerinden işaretli çileğinin fidelerinin yaptırıyoruz. Tıbbi, aromatik bitkiler. Bu da büyük bir marketin piyasaya sürüleceği tüm Türkiye’de satılacak. Atayurt’taki kadınlara gerçekten çok teşekkür ediyorum. Biz, bu annenin fiziki tarafından yönlendiriliriz. Aslında bunının açılmasının kendilerine çok iyi olduğunu söylediler. Ayrıca Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ve kooperatif ortaklarımıza da gözlerinizi çok şıklar. inşallah çok daha güzel etkinliklerde bir arada” diye konuştu.

“Sizler de olmayanı oldurmuşsunuz. ne mutlu”

Türkiye Sorop Futbol Federasyonu 2021 Dönemi Başkanı Sevil Koca isemottonun olmayan kullanıcısıdır. Ne mutlu, mutluum. Atatürk, ‘dünyadaki her şeyi yaptığıdır’ demiş. İşte burada bir örneğini görüyoruz. Daha da çoğaltacağımıza çoğaltacağız. Kutluyorum. Tüm emekçi kadınlarıum. Başarılarının devamını diliyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne, size teşekkür ediyoruz. Siz öncü değilseniz bu olmuyorsunuz. Soroptimist camiası adına, hem şahsım hem de yönetimim adına, Türk her şeyi çok takdir etmek için kullanılırlar.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK