MERCEK’te dikiş kursu başladı

MERCEK’te dikiş kursu başladı

43 views
0
PAYLAŞ

Dikilecek pijama ve botlar, Büyükşehir Belediyesinin Kıyafetleri Evinde gerekli ihtiyacı sağlayabilecek durumda.

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan görene, Sosyal Daire tasarlamak Mesleki Eğitim Merkezi MERCEK, dersleri kurslarında ilk kursiyerladı. Kursiyerler, modern ekipmanlarla en iyi şekilde korunmak üzere kursta, 180 eğitimin eğitimde kalmak üzere.

“Mesleklerden faydalanmak isteyen bu hizmetten faydalanmasını isterim”

Besire Ballıkaya Nehir, “Beklediğimin çok üstünde bir yer. Bu fırsattan herkesin faydalanmasını isterim. Burada bütün hizmetler sunulmuş. Meslekten zevk almaktan bu hizmetten faydalanmasını isterim. Her şey en iyi şekilde öncelenmiş. Gelen günde motivasyonları arttı. Daha çok çalışma isteğinde bulundu. Makineler çok teknik olduğu için performans daha iyi oluyor” dedi.

İlk modül olarak 6-12 yaş arası çocuk grubu için kıyafet ürettiklerini söyleyen Nehir, “Şu ve 13 kursiyer var. zaten kumaşlar sunulmuş. Çocuk pijaması ve işaretler üzerine uygulanır. Kursiyerlerin performanslarından çok daha fazlası. Beklediğimin çok üzerinde performans gösteriyorlar. Teknik iyi durumdayken daha hızlı ilerliyor. Burada kullanılacak Mersin Kıyafetleri Evinde gerekli ihtiyaçları karşılayabilecek” bir araçtı.

“İleride mahallemde küçük bir yer açmak istiyorum”

Kursiyerlerden Müzeyyen Güngör de konu hakkında biraz tecrübe sahibi olmuştur. Mahallemde küçük bir yer açmak istiyorum ileride. O yöne buraya başvurdum. Özellikle makine, bize uygun koşullardan, konaklamalardan çok memnunuz. Teşekkür ederiz. Çok güzel ablalarımız, yardımcılarımız oldular. Hocamız çok iyi” diye konuştu.

“Olanaklar süper”

Daha önce hiçbir kursa gitmediğini söylüyor Meliha Sert ise “İlk defa böyle bir kursa başvurdum. İnternetten gittiğimde. Sağ olsunlar beni de çağırdılar. Yaşım 60 işim de bitmedi. Çok güzel de dikiyorum. Hocamızdan çok şey. Arkadaşları da çok vor. Olanaklar süper. Her imkan güzel yanı” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK