Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri yağışın ardından sahada

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri yağışın ardından sahada

2 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından MESKİ, İtfaiye, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Yol Yapım Bakım ve Onarım ile Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin eşgüdümlü çalışmaları sonucu, gece saatlerinde Mersin’i etkisi altındaki alan ve yer yer metrekareye 85,7 kg yağmurun yağdığı Şiddetli fırtına ve fırtına saldırılarından meydana gelen yazılımlara yapılan müdahalelerde, kurbanların yaşamasının önüne geçildiği belirtildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, gece saatlerinde Mersin’i etkisi altında alan ve yer yer metreye 85,7 kg yağmurun yağdığı şiddetli yağmur ve fırtına dalgası meydana gelen yönergeleri müdahale müdahaleleri, mağduriyet yaşamasının önüne geçildiği kaydedildi. Özellikle Toroslar, Akdeniz ve Tarsus ilçelerinde etkili olan performans sonrası korumadan gelen destek taleplerine müdahale eden MESKİ Genel Müdürlüğü, İtfaiye, Çevre Koruma, Yol Yapım Bakım ve Onarım, Park Bahçeler ile Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı yöneticiler eşgüdümlü çalışmaların sonucu, yurttaşların mağduriyet yaşamasının önüne geçildiği aktarıldı. Ekiplerin, taşkınların yaşadığı derelerde set kurma, motopomplarla su tahliyesi, yıkılan ağaçların kaldırılması, yıkılan yolların ıslah edilmesi ve balçık olan yollarda temizlik işlemi ile İçme suyu şapkalarında gözaltına alınmaları için yoğun çaba harcanan da dile getirildi. Tüm ekip ve ekipmanlarla gösterinin geldiği saatlerden sabahın ilk saatlerine kadar çalışan ekipler, Mersinlilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için, gösterisinin sona dağıtımının ardından temizlik görevlisi aktarıldı.

“Ekip olarak teyakkuzdaydık”

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Temizlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü Temizlik Şefi Danyal Güngör, “Kentimizde önceki gece yaşanan yağmur öncesi, ekipler olarak teyakkuzdaydık. Bugüne ayrıca bir önem verdik. Park Bahçeler, Yol Yapım, Bakım ve Onarım, İtfaiye, MESKİ ve ilgili diğer tüm daire başkanlıklarımızla birleştiğimiz bir şekilde, yağmurun daha çok etki ettiği Toroslar ve Akdeniz ilçelerine yoğunlaşarak, zarar görmemesi adına ciddi bir mücadele verdiğimiz ve sonunda de sona erdiğimiz” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tüm yapılarıyla uyumlu olarak sonunda, gelen her türlü ihbarı değerlendirip, Teksin ve Alo 185 üzerinden talep ve şikayetlerine zaman kaybetmeden müdahaleden kaybetmeye devam ettiği de ifade edildi.

Şiddetli yağmur ve fırtına Tarsus’ta da etkili oldu

Gece saatlerinde bölgedeki fırtına ve fırtına yağmuru, Tarsus’ta da etkili oldu. Tarsus kent merkezinde Altaylılar Mahallesi başta olmak üzere Tozkoparan Zahit Mahallesi, Anıt Mahallesi, Beydeğirmeni, Yeni Mahalle, Gaziler Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi’nde mühtelif noktalarında yaşanan su taşkınlarına Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerin yanı sıra, İtfaiye arama-kurtarma görevlileri ile MESKİ ekipleri müdahale etti. Tarsus Belediyesi ekipleriyle de bazı noktalarda eşgüdümlü olarak yapılan hedef ekipler kırsalda bulunan Dedeler Mahallesi Killik mevkii, Cinköyü, İbrişim, Mahallesi Sayköy Mahallesi ve daha birçok yerleşim yerinde sel suları ile fırtınanın oluşturduğu olumsuzlukların ortadan kalkması için hummalı faaliyet yürütücüleri.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK