Mersin Büyükşehir Belediyesi marangoz atölyesi üretmeye devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi marangoz atölyesi üretmeye devam ediyor

6 views
0
PAYLAŞ

Farklı tür ve ürünlerden üretilen ürünler Mersin’in dört bir yanında Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan park, bahçe, meydan gibi alanlara yerleştirilerek korunarak hizmete sunuluyor. Büyükşehir Belediyesi ayrıca farklı kamu kurumu ve koleksiyonundan gelen talepleri de değerlendiriyor. Özellikle çıkışlardan gelen banka ve kamelya bulunmalarından ekipler, şehrin her noktasına dokunuyor. Bu hariç ekipler, şehir genelindeki mobilyaların bakım ve onarımlarını da düzenli aralıklarla yapıyor.

Park Bahçeler Dairesi Başkanlığında Ziraat Teknikleri olarak görev yapan Ali Karakış, marangozhanede 4 yılda bir yapılan üretim rakamlarını paylaşarak, “2019 yılından itibaren vatandaşlarımıza etkili ve verimli hizmet verebilmek adına üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 4 yıllık süre içinde 2 bin 768 adet banka, 173 adet kamelya, 812 adet saksı, 185 adet piknik masası, özel tüketim kavşaklarda kullanılmak üzere 1085 adet ahşap figürler, Yöneticiler için 7 adet araba, bunun dışında 10 adet güvenilir üretim, 6 bin 621 adet herek üretimi gerçekleştirdik.Bunun dışında da 15 adet ev üretimi gerçekleştirdik. daire başkanlığımız tarafından kullanılan 675 adet bankanın ve 650 adet çöp kovasının da sorumluluk alanlarındaki parklara montajı yapıldı” dedi.

“Bakım-onarım operasyonlarımız sürüyor”

Sorumluluk alanlarının dışında park ve bahçelerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlardan gelen yönergeler de değerlendirdiklerini belirttiler Karakış, “Üretim hedeflerimizi belirleyenken kurum ve sınavlarla vatandaşlardan gelen soruları değerlendiriyoruz. atölyemizde gerçekleştiriyoruz. Üretim bulgularının dışında bakım, onarım gibi operasyonlarımız de.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Marangoz Atölyesinden sorumlu Murat Yıldırım Büyükşehir Belediyesi Park bahçeleri, üretim yelpazelerinin geniş olduğunu belirterek, “Aslında saymakla bitmez. Yelpazemiz geniş. Bank, piknik masası, kamelya, ahşap pergole, ahşap saksılar, çitler üretiyoruz. figürlerimiz var; akrabaları ile akrabalığı, kadınların yaşadığı ile ilişkisi, 23 Nisan’la akrabalığı. Tabi belediyemiz bugünleri de unutmuyor. Bugünler için de özel çalışmamız olabiliyor. Kaynak atölyemiz var. ahşap parça,montajını hazırlıyoruz.Bir bütün olarak çalışıyoruz.Marangozhanede 5,kaynak atölyesinde 4 tane ustamızla beraber çalışıyoruz.Hepsi canı gönülden severek,isteyerek çalışıyorlar.Güzel bir çalışma oluyor.İyi şeyler çıkıyor” kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK