Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında 120 bin haneye gıda kolisi ulaştıracak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayında 120 bin haneye gıda kolisi ulaştıracak

8 views
0
PAYLAŞ

İçerisinde 12 farklı temel malzeme gıda gıdanın yer aldığı ‘halka hizmet sofralarına bereket’ yazılı kolileri, 13 ilçesinde 120 bin haneye ulaşacak.

Büyükşehir Belediyesi, 23 Mart 2023’te başlayacak Ramazan ayı için genel gıda kolisi dağıtımlarını sürdürüyor. 13 ilçede dağıtılan toplam 120 bin gıda kolisinin içerisinde 2 litre ayçiçek yağı, 2 kilo un, 1 kilo toz şeker, yarım kilo çay, 1 kilo şehriye, 1 kilo nohut, 750 gram tuz, 800 gram zeytin, 2 kilo bulgur, 2 kilo pirinç , 1 kilo kırmızı mercimek ve 2,5 kilo makarna yer alıyor. ‘Halka hizmet sofralara bereket’ yazılı koliler ile belediye ekipleri Mersinlilerin kapısını çalıyor.

“120 bin adet koliyi ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız”

Sosyal Hizmetler Dairesi Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Özlem Yaşar, Ramazan ayı için yaygın gıda koli dağıtımlarının dağıtımlarını ifade ederek, “Ramazan gıda kolisi dağıtımlarımız başladı. Bu yıl Ramazan’a buruk bir şekilde giriyoruz. 6 Şubat depremlerinden bu yana deprem bölgesinde hizmet veriyor. Yine eş zamanlı olarak ilimize gelen depremzedelere hizmet vermeye başladık. Bu hafta 15 bin yakın kolumuzu depremzedelere ulaştırmıştık. Bunun yanında, evinde depremzede konuk eden ailelerimiz var. Şimdi Ramazan’da yapacağımız bu koliler hem ailelere hem de gelen depremzedelere destek niteliğinde olacak. Koli dağıtımımız 13 ilçede olacak. Toplamda 120 bin adet koliyi ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız” dedi.

Halk kart kullanıcı ailelerine misafirlerini vereceklerini kaydeden Yaşar, “Bunun yanında mahalle muhtarlarımızla sürekli toplantılardayız ve onların söyledikleri grupları de araştırarak listemize ekliyoruz. Tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi veya düşük gelir düzeyine sahip ailelere gıda kolilerimizi ulaştırıyoruz. Ramazanı buruk karşılıyoruz, ama yine de dayanışmayla bu Ramazan’ı da birlikte geçireceğiz” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK