Mersin Büyükşehir Belediyesi, TSE tarafından dış tetkike tabi tutulacak

Mersin Büyükşehir Belediyesi, TSE tarafından dış tetkike tabi tutulacak

5 views
0
PAYLAŞ

Bu dış ve iç tetkiklerle hizmet kalitesi denetlenen Mersin Büyükşehir Belediyesi, TSE tarafından dış tetkike tabi tutulacağı ifade edildi.

3 gün boyunca TSE’den katılan baş tetkik görevlileri ve uzmanları tarafından tetkik tabi tutulacak olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, sürecin sonunda belgelerinin geçerliliğinin devamı için gözlem tetki başarısını ile geçmeyi hedeflediği de kaydedilir. TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Gözetim Tetkiki, yapılan toplantıyla başladı. Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Genel Sekreter Yardımcısı ve Yönetim Temsilcisi Ali Rıza Özdemir, Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, TSE Baş Tetkik Görevlisi Hidayet Şahin, TSE Baş Tetkik Görevlisi Önder Ögetürk, TSE tetkik görevlileri , Mersin Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve mağaza müdürleri katıldı. Dış incelemeler, 6-8 Haziran tarihleri ​​arasında Mersin Büyükşehir Belediyesinin tüm birimlerine yönelik olarak yapılacak.

Dış tetkikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, “Bu tetkikin de, daha önceki dış tetkiklerimizde olduğu gibi başarılı bir şekilde geçmişini kutluyoruz. Zaten Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak kalite yönetimine önem veriyoruz. Sizlerin de önerileri bizim için çok önemli. 2019’dan itibaren önemli yol kontrolünü düşünüyorum. Tüm daire başkanlarımız ve şube müdürlerimiz bu konuda hem eğitim alıyorlar, hem de kendi çalışmalarını yapıyorlar” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Yönetim Temsilcisi Ali Rıza Özdemir, tetkik heyetinde bulunmadan önce tüm ekipleri başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade ederek, “Daha önceki TSE denetimlerinde olduğu gibi, bu denetimlerin de kurumumuza çok katkı sağlayacağından eminiz. Allah’ın izniyle güzel bir tetkik süreci devam ediyor. Sizin gelişiminizden önce, biz zaten süreçlerimizi Kalite Yönetim Şube Müdürlüğümüz ile birlikte tamamladık. İç tetkiklerimizi ve gözden geçirme süreçlerimizi tamamladık. Biz hazırız. İnşallah sizlerin de katkısıyla, güzel bir denetimden geçeceğini temenni ediyorum” diye konuştu.

“Verimli bir sonuç alacağımıza inanıyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yönetimi ve Kent Araştırmaları Şube Müdürü Ezgi Başer ise mağazası müdürlüğü olarak 4 belge üzerine çalışma yürütücülerinden söz ederek, “2015’te edindiğimiz kalite yönetim sistemi ve 2019’da edindiğimiz iş sağlık ve güvenlik yönetim sistemi üzerine gözlemi tetkiki gerçekleştireceğiz. Bugün itibariyle TSE’den tetkik heyetimizi ağırladık. Çalışmalarımızın kısıtlamalarını alarak, bu dış tetkiki de başarılı bir şekilde geçirerek, belge gözlem tetkiklerimizi başarılı bir şekilde sonlandırmayı planlıyoruz. Kurumsal çalışanlar, belirli periyotlarla belgelerimizi yenilemeye ve yenilerini katmaya devam etmeye devam edin. 3 günlük bir programımız var. Sıkı bir inceleme bizi bekliyor. TSE’den gelen değerli bilgiler burada. Mümkün mertebe dairelerimizin evlerinin ziyaret edilmesi ve ardından gözlemlerin, ailenin sahiplenilmesi planlanıyor. Sonucunda da verimli bir sonuç hedefimize yönelik” ifadeleri kullanıldı.

TSE baş tetkik görevlisi Hidayet Şahin, tetkik işlemlerini ve denetim denetimini anlattı. “Başarılı bir denetim olsun istiyoruz” diyen Şahin, Mersin Büyükşehir Belediyesinin yetkilerini gezerek, gerekli incelemeleri yapacaklarını aktardı.

Mersin Büyükşehir Belediyesinin, kalite yönetimine ve iş sağlığı ile güvenliğine önem veren bir kurum olduğunu gördüklerini ifade eden Şahin, “İş sağlığı ve güvenliği, doğrudan sağlıkla ilgili problem oluşturmak için çok değer veriyoruz. Biz Mersin Büyükşehir Belediyesine çalışan personele önemseyen bir kurum görüşü karşımızda. Kurumsal görevli olduğunu görüyorum. Çünkü TSE’den bağımsız bir kuruluştan 9001 kalite yönetim sistemi gibi bir standarda sahip olmuşsunuz” diye konuştu.

Kurumsal yaklaşımdan dolayı Büyükşehir Belediyesini tebrik eden Şahin, “Çalışanın kıyafeti, sahibinin ziyareti ve çevreyi önemseyen, 45001 gibi bir standart çalışma çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni takdir ediyoruz. Kolay bir Çözüm değil. Belediyenin her bir daire başkanlığında farklı risklerde işler yapılıyor” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK