Mersin Büyükşehir Belediyesinden sahil temizleme etkinliği

Mersin Büyükşehir Belediyesinden sahil temizleme etkinliği

7 views
0
PAYLAŞ

Çevre Haftası, Mersin Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığında her yıl, çevre güvenliğini yansıtacak dopdolu etkinliklerle kutlanıyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, Tevfik Sırrı Gür Lisesi siteleri ve 7’den 70’e pek çok gönüllünün beklentisiyle Adanalıoğlu Sahili, Anamur Rauf Denktaş Parkı Sahili, Aydıncık Büyükalan Sahili, Silifke Susanoğlu Sahili, Tömük Sahili, Arpaçbahşiş Sahili, ODTÜ Deniz Bilimleri Enstitüsü Sahili ve Tarsus Plajı gibi 8 farklı merkez, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın sunmuş olduğu katkıyla eş zamanlı ‘sahil temizleme işlemi’ tamamlandı. Sahil temizliğinin sağlanmasının sağlanmasında birisi olan Adanalıoğlu sahilinde ‘Günaydın Mersin’ diyerek uzman eşliğinde sabah sporu ile güne başlayarak gönüllüler, tüketicilerin devamında ellerine çöp poşeti ve çöp toplama aparatlarını alarak, içinde yok olma süresi uzun olan ya da mümkün olmayan pek çok atık maddeyi sahilden temizledi .

“Vatandaşlarımızın çevreyi gözetleme konusunda yardımcı olmasını sağlamak istiyoruz”

Gelecek nesillere temiz bir çevre için en güzel temizliğin kirletmemek olduğunu dile getiren Çevre ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Temizlik Koruma Hizmetleri Şube Şefi Danyal Güngör, “Bugün Adanalıoğlu sahilinde, spor dairemiz genişleyen hem spor yapan hem de açılış görevi görevlerimizle birlikte oluşturmak için geniş bir görev bir sahil temizliği gerçekleştirme gerçekleştirdik. Sahil boyunca geri dönüştürme sürecini mümkün olmayan çok fazla atığı toplamak.

“Tüm ilçelerimizde eş zamanlı olarak çalışma yapıyoruz”

Çevre Haftası çevresindeki sahilde ve şehrin iç kesimlerinde temizlik sağlamaya devam ediyor ve bu çalışmalarda eş zamanlı olarak Yenice’den Anamur’a kadar bütün ilçelerde çevreleri ile birlikte alınanları kaydeden Büyükşehir Belediyesi Erdemli Koordinatörü Vedat Uzunbağ, “Çevre bizim için çok önemli. Bu konuda hem Belediye çalışanı, hem halk çok özen gösteriyoruz.Başkanımız da bu konuda çok duyarlı.Bizler de O’nun görüşünde hem personelimiz, hem de halkımızla şehrimizi temiz tutmaya çalışmak” kullanıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK