Mersin Büyükşehir Belediyesinin LGS kurs merkezi öğrencilerinden önemli başarı

Mersin Büyükşehir Belediyesinin LGS kurs merkezi öğrencilerinden önemli başarı

7 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde Tarsus’tan Anamur’a kadar hizmet veren 14 LGS kursu merkezde eğitim desteği sağlayan bin 274 öğrenci, yıl boyunca alanda uzman öğretmen yanında sınava hazırlandı. 4 Haziran’da gerçekleşen LGS’de ter döken lise adayları, yıl boyunca verdikleri emeğin yükünü, 23 Haziran’da düzenlenen sınav sonuçlarındaki başarılarıyla aldı.

Büyükşehir Belediyesinin Gülnar, Aydıncık ve Bozyazı kurs merkezlerinde eğitim alan 3 öğrenci, LGS’de ilçelerinin 1’incisi oldu. Gülnar’da İsmet Yiğit Gürdağ, Aydıncık’ta Mustafa Dere ve Bozyazı’da Azra Yandı, sınavda gösterdikleri başarılı hem ailelerinin hem de yaşadıkları ilçelerin gururu oldu. Kendi ilçelerinde bulunan büyükşehir belediyesi kursları merkezlerinde sınava gereksinimleri öğrencileri hem branş derslerinde, hem de rehberlik dersleri kurs merkezi bölümlerinden çok destek aldıklarını belirtti.

LGS Bozyazı birincisi Azra Yandı, 90 soru içinden 89 doğru 1 yanlış yaparak, 0,08’lik dilime girme başarısını elde ettiğini belirterek, “Disiplinli ve düzenli olarak çalıştırılıyor. Öğretmenler psikolojisi olarak yardımcı oldu, anlamadığım konuları anlattılar. Özellikle son aylarda çok deneme yaptık. Ankara Fen Lisesi’ne gitmek, ardından da genetik mühendisi olmak istiyorum. Kurs merkezi yolcular, benim için daha zor olabilirdi. Merkeze uzak bir yerde, böyle bir imkan sağladıkları için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Hedefinde Adana Fen Lisesi olan LGS Gülnar birincisi İsmet Yiğit Gürdağ sınav ise 90 soruda 88 doğru harcadığınız, sınava hazırlık süreci büyükşehir belediyesi kurs merkezinin kendisine çok destek verdiğini belirtti. Deneme sınavlarının, doğrudan büyükşehir belediyesinin kendi denemelerini canlıya dikkat çeken Gürdağ, “Öğretmenlerimiz dersleri dışında da, anlamadığımız konuları birebir anlatıyordu bize. Özellikle Türkçe’de kendimi çok geliştirdim ve doğru sayımı artırdım. Burada sadece ders görmedik. Hocalarımızla sohbet ettiğimiz ve oyun oynadığımız zamanlar da kalacağız. O yüzden burası bize hem ders, hem de sosyalleşme yöntemleri çok yardımcı oldu” dedi.

Aydıncık Kurs Merkezi’nde eğitim gören ilçe birincisi Mustafa Dere de, büyük bir başarı elde gururu içinde bilinerek, “Sınavda 88 doğru 2 yanlış yaparak, hedefimdeki liseye gitmeme sonunda kazandım. Sınav istemek şekilde geçti. Burada denemelere, hatalarımı ölçtüm. Eksik kaldığım noktalarda konu tekrarları yaptık. Eyüp Aygar Fen Lisesi’ne gitmeyi düşünüyorum. Hedefim ileride yazılım mühendisi olmak” diye konuştu.

Aydıncık Kurs Merkezi’nin başarı üzerinde büyük bir rol oynadığını söyleyen Dere, “Öğretmenlerimizin gözleri hep üzerimizdeydi. Bizleri sürekli takip ettiler, tüm kullanıcılarla ilgilendiler. Her hafta velilerimizi arayarak görüştüler. Ben de çok çalıştım, ama başarımda kurs merkezinin büyük bölümünü” kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK