Mersin Büyükşehir’in Adıyaman’da inşa ettiği konteyner kent ilk misafirlerini ağırladı

Mersin Büyükşehir’in Adıyaman’da inşa ettiği konteyner kent ilk misafirlerini ağırladı

3 views
0
PAYLAŞ

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 Şubat depreminin ardından Adıyaman’da inşa edilen konteyner kent, ilk misafirleri ağırlamaya başladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da bir kent inşa etti. 670 konteynerden oluşan konteyner kent, Adıyamanlı depremzedelere teslim edilmeye başlandı. İçerisinde sahra hastanesinden kreşe, çocuk oyun alanlarından psikososyal destek alanına kadar yaşamsal birçok alanın bulunduğu konteyner kente gelen depremzedelere anahtarları Büyükşehir Belediyesi’nin personeli tarafından teslim edildi. Altyapı ve üstyapı olarak eksiksiz bir donanıma sahip olan konteyner kente gelen depremzede yurttaşlar da verilen destekten dolayı tüm Mersin halkı adına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve ekibine teşekkür etti. Konteyner kentte anahtar teslimleri yapılan yuvaları, yaşayanları alanları incelediler. Depremzede kısa süre içinde kişisel eşyalarını alıp konteyner kente yerleşmeye göçmen.

“Büyükşehir Belediyesi olarak burada adeta mini bir kent kurduk”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Adıyaman Konteyner Kent Kamp Sorumlusu Kubilay Yorulmaz, şu an için 170 konteyneri teslim etmek üzere açtıklarından bahsederken, “Misafirlerimiz yavaş yavaş gelmeye başladı. Konteyner kentimizin içinde başta sahra hastanesi olmak üzere, gerekli birçok ünite yer alıyor. üstyapısına kadar adeta mini bir kent kurduk. Depremzedelerimizi de yavaş yavaş ağırlamaya başladık” dedi.

“Sizi asla unutmayacağız”

İnşa edilen tamamlanan konteyner kent için Mersin Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini ileten depremzede ölümünden sonra Eyüp Ünler, “Mersinliler kapılarını bize açtıktan sonra, burada bir evimiz oldu. Allah razı olsun. Mersin Büyükşehir Belediyesi bize sıcak bir yer verdi. İyi ki varsınız. , ama asla unutmayacağız.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK