Mersin Erdemli’de 850 rakıma modern ceviz bahçesi kuruldu

Mersin Erdemli’de 850 rakıma modern ceviz bahçesi kuruldu

6 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in Erdemli ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı “Kırsal dezavantajlı alanlar kalkınma projesi” çevre 118 bin liraya modern ceviz bahçesi kuruldu.

Modern tekniklerle ceviz üretiminin yaygınlaştırılmasının hedeflendiği proje çevre ilçeye bağlı Veyselli köyünün 850 rakımında tüketicilere yönelik ceviz yöneticiliği eğitimi de verildi. Ayrıca yerel sakinlerine projeler ve ceviz yetiştirme hakkında genel bilgiler aktarıldı. Yeni kurulan bahçe tesisi sahibi üretici Zafer Yılmaz’a da proje ekibi tarafından açıklamalar anlatıldı.

Eğitim faaliyetine Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Mersin İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Mustafa Nevzat Zayim,Erdemli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mesut Yıldız, mağaza müdürleri, muhtarlar ve köylüler katıldı.

Erdemli İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mesut Yıldız, kırsal zararlı alanların kalkınma projesi hakkında bilgi verdi.

Yıldız,” Maksadımız kırsal alanlardaki doğal kaynak kalıntıları ve kırsal koruma için daha yüksek katma değeri sağlayan yoluyla kritik öneme sahip sahip tarım harcamaları yetiştiren ekonomik kümelenme yolu ile yüksek kesimlerdeki küçük yaşayan çiftçilerin refahı ve kalıcılığını koruyantır. ayrıca ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe insanının üretimle ekonomiye büyük desteklerinin olduğunu hatırlatan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’da, “Çalışmanın ve üretmenin en güzel örneğini ilçe insanımız veriyor. Devlet desteği ve modernleşme ile birlikte de bahçelerimizde verim ve kaliteyi daha da artıracaktır. ceviz bahçesinin diğer çiftçilere, girişimcilere örnek bir bahçe olacağından hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK