Mersin Silifke’de 989 kurs açıldı, 37 bin 808 kursiyer eğitim aldı

Mersin Silifke’de 989 kurs açıldı, 37 bin 808 kursiyer eğitim aldı

9 views
0
PAYLAŞ

Mersin’in Silifke ilçesinde halk eğitim merkezi tarafından 989 kursun açıldığı, 37 bin 808 kursun eğitim aldığı bildirildi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası’nda, Silifke Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ek binada sergi açıldı. El işlemeleri, nakışlar, boyama, resim, el sanatları ve ahşap pencereler açılan sergi beğeni ile gezildi. Minik öğrencilerinin halk oyunları gösterilerinin de yer aldığı sergi ilgi gördü. Sergide öğretmen canlı müzik yaparak ayrı bir renk kattı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin’in açılışta yaptığı konuşmada, Silifke’de eğitimde başarının elde edeceğinin küçümsenmeyeceklerini bilirken, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Serpil Çevik ise açılış 989 kurs açtıklarını ve bu sayede 37 bin 808 kursiyere ulaşmayı başardıklarını kaydetti.

2022 yılı Haziran ayından bugüne kadar toplam 989 kurs açmış ve 37 bin 809 kursiyere ulaştığını söylüyorlar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Serpil Çevik, yöneticilerin yaptıkları çalışanlar sergiliyor ve daha fazla müşterinin fazla kullanımde harcamalarını elde etmek amacıyla bakanlıklarının Haziran çıkışları ilk haftasını “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” ilan aldığını ifade ediyor etti.

Silifke’de eğitim alanında büyük başarı yakalanmaya da değinen Sezgin, Geçen yıl Teknofest finallerine 10 öğrencilerinin karşısında bu yılda 10 öğrencinin finallere gittiğini kaydetti.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK